На Прикарпатті щорічно діагностують 340-360 випадків раку грудей

Автор: Борис Марія

22 Жов, 2022 16:05

Поділитись публікацією
На Прикарпатті щорічно діагностують 340-360 випадків раку грудей

20 жовтня у Прикарпатському клінічному онкологічному центрі відбулася пресконференція щодо боротьби з захворюванням на рак молочної залози.

Про це повідомили в ІФ ОДА, передає Галка.

«Кожні 35-37 хвилин в Україні реєструється випадок раку грудної залози і щогодини помирає жінка від цієї недуги, –  розповів під час пресконференції керівник департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Дмитренко. – За попередні 40 років рівень захворюваності на рак грудної залози збільшився в 3 рази. В нашій області щорічно діагностують 340-360 випадків раку грудей (приблизно 1 випадок в день). На обліку перебувають 4273 жінки, з них 2811 – більше ніж 5 років. Кожного року від злоякісних утворень молочної залози помирає близько двох сотень жінок».

Якщо в цілому рак у 85% – хвороба людей після 50 років, то рак грудей у 42 % реєструється у жінок працездатного віку.

«Ефективних методів попередження цієї хвороби на сьогоднішній день не існує, – розповіла Аліна Андріїв, завідувачка хірургічного відділення Прикарпатського клінічного онкологічного центру. – Єдиний реальний шлях перемоги над цією недугою – виявлення її на ранніх стадіях і своєчасне лікування. Крім того, саме лікування простіше і менш дороговартісне».

Ризик виникнення пухлини грудної залози особливо великий у жінок, старших 45 років. Адже вік – це один із факторів ризику.

Для того, щоб якнайшвидше довідатись про ймовірні захворювання грудних залоз, кожній жінці необхідно зробити три речі:

  • самостійно обстежувати свої груди 1 раз в місяць;
  • щорічно звертатись до лікаря для більш детального професійного огляду;
  • періодично проходити спеціальну діагностичну процедуру – мамографію.

До слова, поки що мамографія вважається золотим стандартом скринінгу РГЗ (раку грудної залози) у жінок віком старше 40 років у світі. Скринінгові програми РГЗ знижують смертність від РГЗ на 25% .

Насамкінець фахівці наполегливо закликали прикарпаток не нехтувати своїм здоров’ям і не чекати тривожних симптомів, а проходити профілактичні огляди та необхідні обстеження, адже онкологічні захворювання, як і будь-які інші, краще попередити, ніж лікувати.