Способів використання штукатурки ще більше, ніж брендових продуктів. Ось чому так важливо розібратись із видами штукатурки самостійно. І, можливо, навіть спробувати досягти будівельних та естетичних цілей без підрядників. Наша стаття – в допомогу.
Будівельний матеріал, без якого не обійтись ані під час зведення нового дому, ані під час косметичного ремонту – це, звичайно, штукатурна суміш. А через великий обсяг та несхожість завдань, які можна виконати за її допомогою, асортимент штукатурок різних брендів є колосальним.
Саме тому головне – орієнтуватись лише на свої цілі. А на основі фахових статей та правдивих відгуків підібрати той продукт, який підійде ідеально.
Штукатурка за видами
Перше, з чим необхідно визначитись – вид поверхні, на якій буде використовуватись штукатурка. Саме за цим принципом суміші поділяються на два основних види:
- для стін;
- для стелі.
Варто розрізняти штукатурки за конкретними характеристиками:
- гідроізоляційна штукатурка – для підвалу, екстер’єру, внутрішніх стін у вологих приміщеннях та ін..
- звукопоглинаюча штукатурка – чудовий варіант як для міської квартири, так і для бізнесів: кінотеатрів та готелів.
- декоративна штукатурка – суміш, що одночасно захищає та прикрашає стіни, забезпечуючи інтер’єру індивідуальний та дуже привабливий фон: простий або кольоровий.
Важливо: сьогодні говоримо не про декоративні, а саме будівельні штукатурки, використання яких завжди є актуальним.
Застосування штукатурної суміші
Штукатурка може використовуватись і для внутрішніх, і для зовнішніх робіт. Є універсальні варіанти, які витримують опади й перепади температур на вулиці, і одночасно є досить безпечними для використання в домі, але на склад продукту завжди варто звертати увагу.
За складом штукатурні суміші бувають:
- глиняні;
- вапняні;
- гіпсові;
- на основі цементу.
Залежно від складу та способу виготовлення суміші поділяються на:
- звичайні;
- вдосконалені;
- високоякісні.
Про це простіше дізнатись під час фахової консультації в Eurometa.
Витрати штукатурки
Витрата штукатурки – важливий етап розрахунку майбутньої покупки. Вона може різнитись:
- залежно від швидкості роботи: наприклад, щоб не втрачати гіпсову штукатурку, вам варто визначити, який об’єм суміші ви зможете використати за 15 хвилин – тобто, до її висихання;
- залежно від кількості шарів нанесення (тут розрахунок індивідуальний для кожного виду суміші);
- залежно від матеріалу, на який наноситься суміш: якщо знов брати за приклад гіпсову штукатурку, її витрата буде меншою на монолітній поверхні, і збільшиться при оздобленні поверхні з каменю чи цегли.
Яка б не була потрібна штукатурка, купити її ви можете просто зараз у Eurometa. Навіть швидше, ніж підсихає гіпс.