Львів’янам радять живити багатоквартирні будинки генераторами: 50% вартості компенсує місто
04 Лис, 2022 14:00
Львів повертатиме 50% вартості генераторів, які купуватимуть мешканці багатоповерхівок.
Читайте також: Над Києвом знищено 16 ракет, над Одещиною - 21, але є прильоти (ОНОВЛЮЄТЬСЯ, ДОПОВНЕНО)
Відповідне рішення четвертого листопада прийняв виконавчий комітет Львівської міської ради.
Як наголошує Олександр Одинець, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, через військову агресію росії та пошкодження енергосистеми України, ця Програма є необхідною і на часі. Участь у програмі можуть брати ОСББ, управляючі компанії, виконавці житлових послуг будинків, а також ЖБК Львова.
«Через те, що ворог пошкодив близько 40% всієї енергосистеми України, можуть відбуватися аварійні та погодинні відключення електрики чи взагалі її відсутність, є потреба у забезпеченні мешканців будинку електрикою. Маємо вже деякі ОСББ, які самостійно придбали генератори і застосовували їх в роботі, коли були проблеми з електропостачання.
Розуміємо, що для багатьох будинків купити генератор є складно, відтак, щоб полегшити фінансове навантаження на їхні бюджети та допомогти придбати альтернативні джерела електроенергії, впроваджуємо цю Програму у Львові.
Програма передбачає компенсацію на відшкодування вартості закупівлі електрогенераторів у багатоквартирних будинках 3-х та більше поверхів. Сума відшкодування не може перевищувати 50% вартості електрогенератора, але не більше 30 тис. грн. Є вимоги до електрогенератора – його номінальна потужність має бути від 3 кВт.
Хочу наголосити, що наявність електрогенератора дозволяє забезпечити функціонування внутрішньобудинкових систем, у тому числі системи опалення, за відсутності електрики. Зокрема ним можна заживити ІТП чи насосні підкачувальні станції, чи інші прилади важливі для функціонування житлового будинку», – пояснює Олександр Одинець.
Щоб стати учасником Програми, мешканці спільно з балансоутримувачем будинку – це ОСББ, управляючі компанії, виконавці житлових послуг будинків, а також ЖБК, спочатку мають оплатити купівлю електрогенератора через банк. Далі, для отримання компенсації, подають через ЦНАП або сервіс електронних звернень на розгляд комісії пакет документів:
-
заяву встановленого зразка на часткову компенсацію вартості закупівлі електрогенератора;
-
копії платіжних документів (первинні документи, які підтверджують факт отримання електрогенератора та здійснення оплати за наданий товар);
-
копії документів із зазначенням технічних характеристик та серійного номера електрогенератора (або інше заводське маркування);
-
копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців юридичної особи, яка забезпечує утримання будинку;
-
документ, який підтверджує повноваження юридичної особи на управління спільним майном (копія договору чи витяг з протоколу).
Тоді, створена для цього комісія розглядає звернення, формує та затверджує перелік учасників, які відповідають вимогам Програми, та скеровує протокол головним розпорядникам коштів – районним адміністраціям. Районна адміністрація готує зведений перелік усіх учасників Програми та готує проєкт розпорядження про розподіл часткової компенсації на придбання електрогенераторі.
«Минулої сесії ми всі одностайно підтримали Програму підготовки міста до опалювального сезону в режимі надзвичайної ситуації. І всі наші кроки, які ми приймали вчора, сьогодні, завтра, чітко спрямовані на те, щоб максимально допомогти мешканцям пройти цей опалювальний сезон. Останні ракетні удари показали, що всі об’єкти критичної інфраструктури є ціллю ворога. Тому наше завдання – робити неможливі речі можливими та максимально допомагати одні одним», – наголосив мер Львова Андрій Садовий.
Мер запропонував, щоб Програма часткової компенсації вартості закупівлі електрогенераторів для забезпечення потреб співвласників багатоквартирних будинків Львівської міської територіальної громади під час підготовки опалювального сезону 2022-2023 років, діяла на період воєнного стану в державі.
Відтак вже з наступного тижня мешканці можуть звертатися ЦНАП і подавати заяви на участь у Програмі. Передбачається, що процедура розгляду заяви та прийняття рішення триватиме до 10 днів.