СБУ вручила підозру митрополиту УПЦ московського патріархату Павлу

Автор: Борис Марія

01 Кві, 2023 09:42

Поділитись публікацією
СБУ вручила підозру митрополиту УПЦ московського патріархату Павлу

Слідчі Служби безпеки України вручили підозру наміснику Києво-Печерської лаври митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю).

Про це Громадському повідомив співрозмовник у правоохоронних органах, а також митрополит УПЦ МП Климент, передає Галка.

Перед цим російське пропагандистське видання «РИА Новости» поширило відео, нібито отримане від очевидців з лаври, на якому митрополит Павло (Лебідь) заявив, що 1 квітня о 07:30 йому висунули підозру і що правоохоронці прийшли до його помешкання з обшуками.

Митрополит заявив, що йому «у двох словах» пояснили, що його звинувачують у співпраці з росією та міжрелігійному розпалюванні.

росЗМІ з посиланням нібито на очевидців повідомило, що співробітники СБУ вже почали обшукувати 42-й корпус лаври, де живе Павло (Лебідь).

Климент у коментарі розповів Громадському, що підозру Павлу (Лебедю) правоохоронці вручили за висловлювання про ПЦУ і вселенський патріархат.

Сам Павло на відео зазначив, що йому закидають те, що він нібито «прокляв президента», а він цього, мовляв, не робив.

«Я сказав слова з Євангеліє, що наші сльози не впадуть на землю, а впадуть на тих людей, які роблять ці чвари. Я не називав хто робить, що робить — я процитував слова», — сказав він.

30 березня віряни УПЦ МП не пустили до приміщень Києво-Печерської лаври комісію Міністерства культури та інформаційної політики, а священнослужителі проводили богослужіння. Мінкульт у відповідь подав заяву до поліції через перешкоджання роботі комісії.

Окрім того, 30 березня уряд визнав таким, що втратило чинність, розпорядження 2013 року, яким УПЦ МП і передали будівлі та споруди Лаври в безоплатне користування. Так, міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що управління майном Лаври перейшло до держави.

В УПЦ відповіли, що спір про право користуватися майном за договором 2013 року має розв’язуватися лише в судовому порядку, а виселення до судового рішення є «неприпустимим». В УПЦ заявили, що вживатимуть заходів для «припинення протиправних дій», зокрема звернуться до правоохоронних органів.