Чому спочатку біткоїн не отримав популярності

16 Тра, 2023 14:07

Поділитись публікацією
Чому спочатку біткоїн не отримав популярності

Зараз неможливо уявити світ без криптовалют. Це не лише можливість здійснювати покупки по світу дуже вигідно, але й надійні інвестиції. Крім того, професія трейдера для багатьох українців стала основним видом заробітку.

Звісно, така картина була не завжди. Ще якихось 10 років тому до крипти ставилися з недовірою. Це пов’язано з нерозумінням переваг та низькою вартістю крипти. Сучасний курс біткоїна стрімко наближається до 30 тис. доларів, і це не межа. Мати заощадження в цифровій валюті вигідно та безпечно.

Етапи створення віртуальних коштів

Криптографи 20 століття давно задумувалися над створенням системи, яка б дозволяла обмін інформацією на відстані для торгів на біржі. Частково реалізувати таку можливість вдалося ближче до 80-х років. Крім обміну даними, з’явилася можливість передачі цифрових активів між користувачами.

На цьому роботи не припинилися: найгучніший проєкт eCash зацікавив користувачів комп’ютерної техніки. Але проєкт не було доведено до логічного завершення. Проблема полягала в наявності централізованого органу керування, що і відштовхувало багатьох.

Всупереч провалу, залишилися ентузіасти, які продовжили роботи попередників. У 2008 році Сатоші Накамото оприлюднив документ в інтернеті, де було роз’яснено про випуск біткоїна, особливості блокчейн-технології. Головна відмінність полягала в децентралізації системи. Робота біткоїна не підпорядковувалася урядам країн чи банківській системі. Тобто користувачі могли здійснювати перекази без участі третіх осіб.

В перші роки існування криптовалюта коштувала менше одного цента, а здобувати її можна було на домашніх ПК, хоча це було не вигідно через низький курс. В ті ж роки вдалося провести обмін біткоїна на фіатні кошти. Кілька років курсу не вдавалося наблизитися хоча б до 1 долара.

Суспільство з недовірою ставилося до нової розробки. По-перше, мало хто розумів особливості роботи, а по-друге, сталося кілька хакерських атак, в результаті яких користувачі втратили заощадження. Такі атаки здійснювалися, як тільки курс наближався до долара. Багато хто вважав біткоїн фінансовою пірамідою, мильною бульбашкою та з нетерпінням чекав, коли вона лусне.

Система продовжила вдосконалення навіть попри недовіру. Користувачі отримали змогу тримати заощадження не на біржах, захист яких можна обійти, а на криптогаманцях, що набагато зручніше та безпечніше.

Будь-які товари за криптовалюти

Нинішні способи захисту даних користувачів на висоті, але потрібно бути дуже уважним, оскільки операції при переказах неможливо скасувати. За наявності віртуальних коштів користувач може придбати:

  • одяг чи взуття;
  • квитки на літак, автобус, спортивну подію;
  • нерухомість в різних країнах;
  • сільськогосподарську техніку;
  • електронні пристрої тощо.

Найвідоміші торговельні майданчики та інтернет-магазини із задоволенням приймають такі розрахунки. Біткоїни популярні в більшості країн світу: лише в деяких державах вони заборонені. Загальна капіталізація ринку перевищує 2 трлн доларів, з яких 42% – частка біткоїна.

*партнерська публікація