Контекстна реклама є популярним та одним з найдієвіших інструментів для залучення клієнтів, підвищення продаж. Його застосовують багато компаній у різних сферах бізнесу. Проте, щоб оголошення принесло бажаний результат, треба правильно його налаштувати.
Це покроковий процес, який складається з 6 основних етапів:
- Аналіз галузі.
- Аудит кампаній та структури.
- Робота з СЯ.
- Створення стратегії.
- Запуск та оптимізація кампанії.
- Аналіз.
Розберемо детальніше кожен процес.
Аналіз галузі
Робиться це для виявлення конкуренції та специфіки ніші бізнесу. На цьому етапі досліджується попит користувачів, присутність продукту на ринку, його лідери та методи їхнього просування. Отримані результати допоможуть у створенні стратегії. Не варто ігнорувати цей процес, оскільки в такому разі не буде змоги об’єктивно бачити всі можливості для зниження ціни за клік, а затрати на РК можуть стати досить вагомими.
Аудит структури та наявних кампаній
На цьому етапі оцінюється налаштування попередніх РК, якщо вони є. Зокрема, приділяється увага наповненню: відео, графічним матеріалам, типу оголошень. Отримані результати допомагають оптимізувати наявні кампанії чи організувати нові. Якщо немає попереднього досвіду, то тоді створюємо РК із нуля.
Також на цьому етапі часто фахівці дають рекомендації щодо покращення параметрів юзабіліті ресурсу. Це важливо, оскільки допомагає підвищити лояльність ЦА та оптимізувати показники присутності на сайті.
Робота з семантикою
Щоб оголошення демонструвалися коректно, треба правильно підібрати ключі. Збираються вони згідно з тематикою, і робиться це вручну чи за допомогою сервісів. Далі ключі розбивають на класи, аби досягти максимальної відповідності запитам ЦА. Кожний пул фраз стане певною групою оголошень.
Якщо у компанії немає вебсайту, то СЯ буде базою для створення зручної структури.
Також на цій стадії визначають мінус-слова. Вони допомагають відключати рекламу користувачам, які шукають товар/чи послугу, які клієнт не пропонує. Детальніше про цей процес можна почитати в джерелі https://elit-web.ua/ua/reklama-google.
Розробка стратегії та оптимізація сервісів Google
Маючи на руках дані аналізу ніші та попереднього досліду, можна братися до створення плану запуску. Треба зауважити, що результативність РК ґрунтується на Google Analytics. Ці показники допомагають моніторити важливі для реклами параметри: конверсію, канали трафіку тощо.
Ще варто серед перших завдань запустити Google Tag Manager. Це необхідно для того, щоб максимально дієво використати РК в Google, знизити витрати бюджету й підняти конверсію.
Запуск та оптимізація РК
Після роботи з семантикою та підключення сервісу можна запускати кампанію. Проте важливо задати параметри, згідно з якими оголошення будуть демонструватися лише зацікавленим користувачам. Тільки в такому разі можна досягти оптимальних показників конверсії.
Ще треба регулярно проводити роботи з оптимізації кампаній. Такі дії допоможуть підвищити їхню ефективність. Ключовими показниками є CTR та CR (рейтинг кліків та коефіцієнт конверсії відповідно). Ці параметри також визначають готовність ЦА до здійснення замовлень.
Аналіз РК
Приблизно через 3–4 тижні після запуску треба провести дослідження щодо результатів та витрат бюджету. На цьому етапі спеціалісти також зазвичай дають рекомендації щодо покращення ресурсу, узгоджують подальшу підтримку.
Насамкінець зазначимо, що контекстна реклама дає майже миттєвий результат, проте, аби його підтримувати, треба постійно моніторити її дієвість, корегувати налаштування. Отже, якщо хочеться використати весь потенціал цього інструменту, варто довірити фахівцям не лише налаштування й запуск, а й підтримку та супровід.
ПРОМО