Чат-бот Bard від Google запущено в Україні

Автор: Зелінська Тетяна

26 Лип, 2023 20:41

Поділитись публікацією
Чат-бот Bard від Google запущено в Україні

Штучний інтелект продовжує крокувати світом. З 13 липня для українців став доступний новий інструмент від Google, який називають гідною відповіддю компанії на ChatGPT. Чат-бот Bard готовий продемонструвати свої навички у багатьох галузях, а найголовніше – тепер він говорить українською.

Що вміє чат-бот?

Базовою навичкою Bard є спілкування. Чат-бот розмовляє на 40 мовах світу, а відтепер ще й українською, тож зможе відповідати на запити користувача, збираючи актуальну інформацію в інтернеті. Цікавою деталлю є те, що чат дозволяє не лише отримати відповіді у письмовому вигляді, а їй відтворити їх в аудіоформаті. Спектр тем максимально широкий – чат-бот можна попросити порадити фільму у заданому жанрі або допомогти відрізнити оригінальний сайт серед копій. Це, наприклад, може знадобитися любителям азарту, які звикли шукати своє казино за запитом Slots City original.

Чат-бот почав з’являтися на горизонті лише навесні 2023 року, коли Google розпочала відкривати обмежений доступ до Bard з метою його тестування. Програмне забезпечення позиціювалося, як суттєве покращення пошукової системи Google, адже відтепер комунікація ставала простішою та більш гнучкою. Однією з характерних рис Bard є його зосередженість на інформації та відсутність певної емоційності. Чат-бот відрізняється стриманістю, тоді як інші схожі продукти інколи мають емоційні відтінки, що мають імітувати спілкування із реальною людиною.

Ще чат-бот постійно навчається. Ще раніше Google дещо змінив свою політику конфіденційності, розширивши повноваження своїх продуктів на базі штучного інтелекту. Відтепер вони сприйматимуть будь-яку відкриту інформацію з інтернету буквально як освітній матеріал, щоб вдосконалюватися та мати відповіді на будь-які питання. 

Функціонал чат-бота постійно розширюється

Разом із виходом на український ринок чат-бот отримав і деякі функціональні оновлення:

  • З’явилась можливість налаштовувати тон розмови;
  • Надає більше персоналізовані відповіді;
  • Дозволяє використовувати зображення у запитах;
  • Дозволяє закріплювати розмови та повертатись до них. 

Окрему увагу Google приділяє галузі програмування, адже вбачає у ній серйозну перспективу використання чат-бота. Наприклад, в новому оновленні в Bard додана можливість експортувати код Python.

Bard та ChatGPT наразі розглядаються як два провідних програмних забезпечення на базі штучного інтелекту. Багато в чому вони схожі, проте мають і дрібні відмінності. Загалом це протистояння за масштабами цілком може стати наступником вічних конкурентів Android та iOS – однозначної відповіді хто з них кращий бути не може, проте конкуренція змушує вдосконалюватися обох.

Наприклад, Bard при зборі інформації використовує нейронну мережу та відрізняється тим, що може обробляти ширший спектр тем. Якщо ChatGPT більше спрямований на виконання поставлених задач, то Bard здатен вести цікавіші бесіди з користувачем, а за їх емоційну забарвленість відповідатимуть вже ваші персональні налаштування.

*партнерськапублікація