росіяни мають “ходити під себе” при думці про Україну, – історик Владлен Мараєв (ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

11 Вер, 2023 19:21

Поділитись публікацією
росіяни мають “ходити під себе” при думці про Україну, – історик Владлен Мараєв (ВІДЕО)

Владлен Мараєв – історик, співавтор каналу “Історія без міфів” – новий гість проєкту “Розмова”.

Читайте також: Треба оцінювати особистість, а не “поїхав за кордон чи лишився”, – військовослужбовиця Олена Риж (ВІДЕО)

Мараєв розповів, за що українці та поляки мають перепросити одне в одного, а також зізнався, хто його улюблений український гетьман і чому. Крім того, він пояснив, чому росія ніколи не дасть Україні спокій, пише “Галка” з посиланням на “Розмову“.

“росія ніколи не залишить Україну в спокої. Це вічний імператив російської політики. Тобто це чиста суб’єктивність, немає жодних об’єктивних причин типу економічних. Чиста суб’єктивність. От вони вважають, що це вічний імператив, і все. Бо, мовляв “наша історія з Києва, ми не віддамо це все, це наше”.

І тому вони Україну в спокої не залишать. Єдиний варіант для України – це змусити їх боятися нас, вони мають просто “ходити під себе” від жаху, при одній згадці про українців. А це досягається сильною армією, військовими поразками, дуже тяжкими втратами їм завданими, хоча практично жодні втрати їх не зупинять. Але вони повинні розуміти, що Україна – це для них смерть”.

Також Мараєв поміркував щодо українсько-польських відносин, Волинську трагедію та взаємне прощення.

“Реальність полягає у тому, що не тільки поляки гинули, гинули також українці від рук поляків, і Армія Крайова теж здійснювала злочини проти українського цивільного населення, тому підхід має бути таким: Сваритися з усіма не можна. Це не просто неправильно, це безглуздо та самовбивчо, тим більше коли йде війна з росією, навпаки з усіма іншими країнами потрібно шукати підходи. З усіма країнами, хоч до Китаю, хоч до Бразилії. Ба більше до наших сусідів”.

Треба знаходити спільний інтерес з усіма, аби об’єднати їх проти цього ворога, заради перемоги. Тому з поляками сваритись у жодному випадку не можна. Єдиний конструктив у цій ситуації – це взаємне прощення.

Ми вибачаємось перед поляками за злочини, здійснені українцями проти поляків, поляки вибачаються за злочини, здійснені поляками проти українців. На жаль, у нашій історії було багато цих обопільних злочинів. Але це треба пережити, пройти далі, заради того, щоб бути союзниками, партнерами й спільними зусиллями протистояти російському імперіалізму. Важливо, щоб люди прийшли до цього.

Зараз замінили на ‘’Батьківщині-матері’’ совецький герб на Тризуб, ви бачили як горить на росії? Тому що це війна символів.

Для багатьох українців уже насолода – сам факт того, наскільки там горить, тому що коли ворогу погано – тобі приємно.

Можна було і переосмислити цей пам’ятник повністю, що це, умовно, не Батьківщина мати, а Україна мати. Символ антиросійського спротиву, бо стоїть же обличчям до росії, бо зі щитом стоїть і з мечем стоїть . Це російські пропагандисти розганяли, що вона буцім-то піднімає руки вгору і здається. Так вона не руки піднімає, вона озброєні руки піднімає. Ніхто не здається зі зброєю в руках, зброю кидають і тоді здаються. Тому це їх дуже тригерить, бо цей монумент до них повернутий.

Також Владлен висловився щодо постаті Степана Бандери.

“Бандера – це такий абсолютно антиросійський принциповий діяч, який не йшов на які компроміси і був вбитий. Але проблема в тому, що це абсолютно міфічний, вилизаний образ, реально більшість людей, які кажуть і говорять про Бандеру, практично нічого не знають про його біографію, не читали його книжку. Це типове міфотворення. Я розумію, що зараз це необхідно, мабуть, тому що саме для успіху, для перемоги потрібні такі маяки. Якщо він мотивує людей воювати й перемагати, то він однозначно “плюс”.

Додамо, що проєкт “Розмова” – це не класичне інтерв’ю, це – відверта та щира розмова двох людей про всі ті події, які зараз відбуваються в Україні.

“Ми говоримо про дуже серйозні та складні речі, але ми не забуваємо інколи посміхатися і не відходимо від світлої сторони, адже добро і світло обов’язково переможе!”, – ділиться Сергій Лиховида.