Франківські ліцеїсти поїдуть в Польщу вивчати лицарство (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

21 Вер, 2023 17:15

Поділитись публікацією
Франківські ліцеїсти поїдуть в Польщу вивчати лицарство (ФОТО)

Завдяки міжнародній співпраці з польським Центром професійної і безперервної освіти «Електрик», 19 франківських ліцеїстів поїдуть в Польщу, де досліджуватимуть лицарську культуру, побувають на середньовічному показі мод і пройдуть тематичні майстеркласи. 

Івано-Франківський ліцей №23 імені Романа Гурика співпрацює з польським освітнім центром “Електрик”, що в Новій Сулі, вже 16 років, пише Галка. Ця кооперація спрямована на культурний обмін. Учні приїжджають в гості один до одного, разом долучаються до різноманітних музичних, спортивних та художньо-естетичних проєктів.

А нещодавно директор центру Гжегожа Кенігсберга і директор ліцею №23 Микола Василик підписали угоду про продовження співпраці ще на п’ять років. 

 

Тож 23 вересня 19 школярів з ліцею №23 та Микитинецького ліцею вирушать на тижневу екскурсію в місто Закопане:

“Закопане — це як наш Буковель, тому діти там гарно відпочинуть. Минулого разу був міжнародний волейбольний турнір, змагалися поляки, українці та німці. Наші учні там ставили театральні вистави, та й до нас польські школярі приїжджали з постановкою. Вже третій рік у місті Закопане реалізують проєкт з відновлення традицій. Вони робили порівняння колоритного вбрання — українського і польського, — виявляється, що багато спільного є. Записували назви одягу в словнички. До речі, у нас же друга іноземна мова польська, то це для них добра розмовна практика”, — каже директор ліцею Микола Василик.

Щороку тематика проєкту змінюється. Попередні два роки була гуцульсько-гуральська естетика, а цьогоріч — “Лицарство-братерство”:

“У 2021 році проєкт стосувався мотивів гуцульської культури у сучасному житті. Тобто ми розглядали, як гуцульська культура відображається у нашому нинішньому житті, а поляки показували свою гуральську культуру. 2022 року ми вивчали давні професії та ремесла, які побутують в гірських регіонах України й Польщі. А цього року вибрали тему лицарства, щоб трохи урізноманітнити програму”, — розповідає вчителька польської мови та керівниця групи Уляна Небор.

За словами Уляни Небор, підготовку до цієї поїздки вони розпочали ще в травні. Зокрема, возили учнів на екскурсії в замки на Закарпатті й Інтерактивний музей лицарства у Надвірній, аби ті відчули атмосферу середньовіччя. А польська сторона організує для юних гостей тематичні майстеркласи з різьби по дереву та обробки шкіри, а також показ середньовічної моди. Наприкінець екскурсії їх повезуть до Кракова — у Королівський замок на Вавелі. 

“Діти щиро захоплені цим. Вони збирають інформацію, додатково самі щось досліджують. Підбирають музику, складають сценарії, думають, як це дійство можна вдекорувати”.

Днями в ліцей №23 завітав капітан військово-історичного клубу “Галицька Хоругва”, лицар Мар’янко з Ямниці. Мар’ян Іваночко розповів дітям, хто такий маршал турніру, пояснив, що таке геральдика та показав, як виглядав справжній лицар: 

“Ми його спеціально знайшли. Мар’ян сам магістр, вчиться в Прикарпатському університеті, але паралельно займається реконструкцією лицарських обладунків, їздить на турніри. Він вдягнувся як лицар і зробив для дітей такий історичний екскурс. Ще розказував про бої, в яких сам брав участь. Учні теж пробували вдягати на себе обладунки, дивилася зброю”, — додає директор ліцею Микола Василик. 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також: У Франківську визначили найкращих вчителів (СПИСОК)