Будь-яка техніка з яблучним логотипом вважається взірцем технічної досконалості. Популярність компанії принесли портативні комп’ютери, але й зараз ноутбуки Apple є найбільш потужними та стильними. Не дивно, що вони мають шалений попит.
Але в бренду є і лінійка планшетів, які в останні роки помітно додали за технічними характеристиками та функціональністю. Багато хто вже замислюється, а чи варто купувати дорогий ноутбук? Чи не буде достатньо придбати Apple iPad, з огляду на те, що за потужністю планшети вже іноді не поступаються своїм старшим побратимам?
Що ж, порівняймо їх за найважливішими критеріями.
Бюджет та характеристики
Щодо вартості, то планшет помітно дешевший. Так, ціна найдешевшої конфігурації Macbook Air становить приблизно 38 тис. грн. Це процесор М1, накопичувач об’ємом 256 ГБ та 8 ГБ ОЗУ, 13.3-дюймовий екран та автономність на рівні 15 годин безперервної роботи.
Базовий iPad 10.2 коштує втричі дешевше, від 13 тис. грн. Щоправда, у плані технічних характеристик він досить сильно поступається своєму візаві. Процесор тут такий же, М1 власного розроблення, але в усьому іншому параметри помітно гірші: усього 64 ГБ доступної пам’яті, діагональ 10.9 дюймів (різниця у 2.5 дюйми доволі суттєва), клавіатура відсутня, і навіть за можливістю встановлення застосунків для професіоналів є обмеження.
Що зручніше?
Більш коректним було б порівняння планшета та ноутбука з приблизно однаковою вартістю. У цьому випадку ви отримаєте досить потужний iPad, а в окремих сферах використання він точно буде кращим.
Наприклад, наявність сенсорного екрана — це дуже вагомий аргумент для тих, хто професійно й навіть на напівпрофесійному рівні працює із графікою: дизайнери, ілюстратори, розробники веб-сайтів. Придбавши недорогий стилус, планшет можна перетворити в ідеальний інструмент для створення медійного контенту. Використовуючи відповідні затосунки, ви зможете малювати, навіть лежачи на дивані.
Крім того, iPad значно компактніший, для мобільних користувачів це дуже вагомий показник. Й автономніший: доба роботи для нього — це норма.
Ноутбук кращий, якщо потрібно працювати в багатозадачному режимі, коли потрібна більша потужність та обсяги оперативної пам’яті. Але й тут не все так однозначно, оскільки десктопні ПК із такими завданнями справляються набагато краще.
І все ж порівнювати планшет із ноутбуком не зовсім коректно. Це трохи різні пристрої, у них неоднакове призначення і, відповідно, цільова аудиторія. До того ж iPad не зможе зрівнятися за характеристиками з MacBook через обмеженість внутрішнього об’єму.
Якщо пристрій буде збільшено, то ми отримаємо вже не класичний планшет, а щось близьке до ноутбука. Хоча, здається, до цього все і йде. У будь-якому випадку, уже сьогодні можна придбати невелику клавіатуру і працювати на Айпаді, так само як на Макбуці.
ПРОМО