Під час технічного обслуговування і ремонту транспортних засобів часто виникає необхідність отримати доступ до нижньої частини кузова, елементів гальмівної, ходової та інших систем. Дуже часто для підйому автомобілів для проведення робіт використовують домкрати. Ці пристрої бувають різних конструкцій і мають особливі технічні характеристики. Одними з найнадійніших, універсальних і вантажопідйомних вважаються гідравлічні моделі. У статті ми розповімо про особливості, сферу застосування та різновиди цього обладнання.
Область застосування гідравлічних домкратів
Це обладнання використовується у всіх сферах, де необхідно піднімати на невелику висоту важкі та габаритні вантажі. Його можна побачити в автомобільних станціях техобслуговування, на складах, на будівельних майданчиках.
Також дуже часто власники автомобілів купують домкрати для використання у власних гаражах. Але оскільки в домашніх умовах немає необхідності піднімати великогабаритні вантажі, для приватного використання найчастіше обирають найпростіші та найкомпактніші моделі. Залежно від того, які саме вантажі необхідно піднімати, підбирають певні моделі домкратів. Гідравлічні пристрої вважаються найуніверсальнішими, оскільки поєднують компактність, простоту в управлінні і високу вантажопідйомність.
Особливості конструкції гідравлічних домкратів
Основними елементами обладнання є:
- важіль для управління;
- насосний плунжер;
- вхідний і вихідний клапани;
- ємність із робочою рідиною;
- поршень;
- шток;
- пропускний вентиль.
Коли оператор піднімає важіль вгору, в порожнині створюється розріджена атмосфера. Через різницю тиску в цю порожнину надходить робоча рідина, яка має високий опір стисненню. При опусканні важеля рідина, що знаходиться під поршнем, піднімає його, а також вантаж. Якщо необхідно опустити вантаж вниз, оператор відкриває пропускний вентиль, після чого робоча рідина перетікає в основну камеру.
Види гідравлічних домкратів
Сьогодні популярні пристрої таких типів:
- Підкатні. Вони являють собою платформи на колісних основах. Циліндри з робочою рідиною і поршнями в цих моделях розташовуються горизонтально, завдяки чому початкова висота обладнання невелика. Такі моделі не найкомпактніші, але найбільш маневрені.
- Пляшкові. Пристрої цього типу мають вертикальну конструкцію. Початкова висота у них більша, ніж у підкатних, але зате самі моделі більш компактні та легкі.
- Гібридні. Обладнання цього типу поєднує елементи конструкції пляшкових і підкатних моделей.
У кожній категорії обладнання представлені домкрати з різними технічними характеристиками. Для станцій техобслуговування, складів і будівельних майданчиків найчастіше вибирають пристрої з високою вантажопідйомністю. Для домашнього використання кращими будуть легкі та компактні моделі із середніми робочими параметрами.
НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ