“Протези на 85% видруковані на 3D-принтері”: де у Франківську безплатно протезують воїнів

Автор: Соня Грейда

04 Гру, 2023 12:10

Поділитись публікацією
“Протези на 85% видруковані на 3D-принтері”: де у Франківську безплатно протезують воїнів

Цьогоріч підприємство «Арол Плюс», яке займається протезуванням, та КЗ «Дім воїна» підписали меморандум про співпрацю. Тепер бійці, які протезуються у Франківську, зможуть швидко отримати допомогу з будь-яких питань, пов’язаних з протезуванням.

Про це пише “Галка” з посиланням на брифінгу міського голови Франківська Руслана Марцінківа. Про протезування розповіла регіональний менеджер підприємства «Арол Плюс» Оксана Ганущак.

Підприємство з протезування вирішило підписати меморандум про співпрацю, бо часто виникали питання іншого характеру. Не тільки протезування, а й соціальної чи економічної допомоги. Тепер фахівці “Арол Плюс” направляють бійців у “Дім воїна”. З початку підписання меморандуму до “Арол Плюс” звернулося двоє пацієнтів від “Дому воїна” на протезування.

Своїх пацієнтів “Арол Плюс” теж активно направляють в “Дім воїна”, щоб їм дали кваліфіковану інформацію соціального, фінансового чи психологічного характеру. Також фахівці з протезування можуть виїжджати в медичні заклади чи “Дім воїна” й консультувати людей, яким це потрібно.

Оксана Ганущак розповідає, що все протезування в Україні є безплатним для військових:

“Коли до нас звертається військовий, ми надаємо допротезну підготовку, даємо рекомендації як пройти, як бандажувати, які вправи робити потім. Коли йде вже сам процес протезування ми знімаємо мірочки та “ведемо” нашого пацієнта до того часу, поки він не почне гарно ходити”, – ділиться Ганущак.

Перед протезуванням у воїнів обстежують не тільки хвору, але й здорову кінцівку. Фахівцям потрібно знати про фізичну активність, фізичні можливості пацієнта. Протезування відбувається в залежності від того, як пацієнт готовий до цього. Процес триває від місяця до трьох.

“Недавно завдяки волонтерському проєкту ми допомогли кільком бійцям. Їм надали протези, які на 85% видруковані на 3D-принтері. Деталі є взаємозамінні і процес виготовлення цього протезу не є довгий. Вони зарекомендували себе дуже добре, як підготовчі до основного протеза”, – завершує Оксана.