Екологи вимагають притягнути до кримінальної відповідальності Насалика
04 Чер, 2014 11:46
Екологи звернулися до прокурора області Ігоря Настасяка та Калуського міжрайонного прокурора Василя Хомина з вимогою притягнути міського голову Калуша Ігоря Насалика до кримінальної відповідальності.
Читайте також: Міністру з Прикарпаття НАБУ таки оголосила підозру
Голова Івано-Франківської обласної громадської організації «Грінпіс-Карпати» Роман Переймибіда каже, що впродовж п’яти років скидаються госпфекальні стоки в ріки Сівка та Млинівка з багатоповерхових будинків на вулицях Чорновола, Сівецькій, Степана Бандери. Відсутні каналізаційні мережі (колектори) в мікрорайонах Загір’я, Хотінь, Підгірки, на вулицях Чорновола, Сівецькій, пишуть Вікна.
Обласною організацією на ім’я мера Насалика було направлено звернення від 31 жовтня 2013 року про скликання екологічної сесії міської ради та усунення вище наведених недоліків. Протягом восьми місяців роботи по ліквідації забруднення річок не проводились і не проводяться. Лист було проігноровано, відповідь на звернення не надано, кажуть екологи.
Крім того, йдеться у зверненні на ім’я прокурорів, у 2008-2010 роках повені зруйнували захисні споруди, берегоукріплення (дамби) на ріках Лімниці та Чечві.
Упродовж п’яти років міською владою не проводились роботи з відновлення берегоукріплення та захисту від руйнації міських «Добровлянського» та «Хотінського» водозаборів, твердить Роман Переймибіда.
15-17 травня 2014 року чергова повінь на ріках Лімниці та Чечві зруйнувала частину берегоукріплення, а також трубопровід «Добровлянського» водозабору, залишивши на п’ять днів місто Калуш без питної води.
«Згідно з вищенаведеними фактами свідомого руйнування водозаборів та бездіяльності міського голови в екологічних питаннях вимагаємо відкриття кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 статті 191 кримінального кодексу України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем) та притягнення винних до відповідальності згідно з законами України і усунення вищенаведених недоліків», — вимагають екологи.