Як на Прикарпатті розширюють права і можливості жінок в економічній сфері

Автор: Жанна Головенко

30 Гру, 2023 17:17

Поділитись публікацією
Як на Прикарпатті розширюють права і можливості жінок в економічній сфері

Впродовж року громадська організація «Центр рівних можливостей» в партнерстві з ГО «Трикутник» та ГО «Центр підтримки ініціатив і підприємництва «Гроно» реалізовувала проєкт «Сприяння посиленню економічної спроможності жінок в Івано-Франківській області».

Ініціативу здійснювали за підтримки Уряду Канади у рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», пише “Галка“.  Проєкт впроваджується організацією Пакт в шести територіальних громадах області: Бурштинській, Дзвиняцькій, Долинській, Коломийській, Лисецькій та Солотвинській.

Метою проєкту було створення умов для посилення економічної спроможності місцевих жительок та внутрішньопереміщених жінок на Прикарпатті. Тому в рамках проєкту реалізовувались заходи в кількох основних напрямках – навчання, консультування, розробка чи вдосконалення місцевих програм, інформаційна та адвокаційна кампанії.

 

Зокрема, було проведено серію освітніх заходів з тематики працевлаштування чи започаткування і ведення бізнесу. У заходах взяло участь понад 75 жінок та чоловіків. Найбільш актуальним, зі слів учасниць та учасників, був тренінг на тему: «Ефективні комунікації, презентаційні навички».

Було розроблено або вдосконалено 6 програм підтримки підприємництва з урахуванням гендерних аспектів і вже 3 з них прийняті сесіями відповідних рад. Це дасть можливість створювати сприятливий бізнес-клімат та залучати додаткові ресурси.

Не менш важливою складовою є інформаційна кампанія, в рамках якої 6 представниць місцевого та релокованого бізнесу розповіли з чого вони розпочинали?, що їх мотивує?, як відбувалась релокація? Хто допомагав адаптуватися на новому місці? та чого вдалося досягнути. І це мотивуючі приклади того, що українську жінку не зламати, а подолані труднощі дають силу ставати ще успішнішими.

На питання: яку пораду Ви могли б дати тим, хто тільки розпочинає свою кар′єру або власний бізнес?  Ганна Ощепкова, засновниця приватних дитячих садочків в м. Коломия, м. Калуш, м. Івано-Франківськ (релокована з м. Краматорськ, де проводила аналогічну діяльність) відповіла:

«Щоб розпочати свою власну справу, вам знадобиться не тільки рішучість, а й знання про те, що:

  • ти не один, не потрібно соромитися і боятися просити підтримки;
  • на регіональному рівні надають суттєву допомогу торгово-промислові палати, які зараз мають багато програм для розвитку малого бізнесу;
  • потрібно подивитись навколо і зрозуміти хто тобі може допомогти та звертатись за менторською підтримкою;
  • жінки повинні боронити «економічний фронт» і не опускати рук.

Необхідно чітко знати, яка ваша місія і як її можна втілити в життя. Все буде, якщо наміри щирі!»

Леся Клим’юк, керівниця ГО «Центр рівних можливостей» зазначає, що в контексті відновлення України мають бути розроблені, вже зараз, дієві кроки щодо створення умов для працевлаштування чи ведення бізнесу. Економічна безпека – один з основних факторів прийняття рішення “повертатись чи ні в Україну” жінками, які були змушені виїхати за кордон.