Кандидати в нардепи на проміжних виборах до Парламенту приховали своє фінансування від громадян

Автор: Турій Роман

04 Чер, 2014 15:43

Поділитись публікацією
Кандидати в нардепи на проміжних виборах до Парламенту приховали своє фінансування від громадян

Жоден кандидат до Верховної ради на проміжних виборах по 83 одномандатному мажоритарному округу не оприлюднив підсумковий фінансовий звіт на звернення Руху ЧЕСНО.

Читайте також: Почути треба всіх. У Франківську дискутували щодо підвищення тарифу у маршрутках до 5 та 7 гривень (ФОТО, ВІДЕО)

Громадські активісти закликали кандидатів до 1 червня публічно прозвітувати за підсумками кампанії по двох критеріях чесного фінансування:

1) прозорість надходжень до виборчого фонду  (загальний розмір виборчого фонду; скільки склав власний внесок кандидата, партійний внесок (якщо кандидата висунуто партією); список фізичних осіб, які разово або сумарно внесли до фонду внесок на суму понад 500 грн);

2) прозорість витрат (загальна сума витрат кандидата, деталізована інформація про напрями витрат, список фізичних та юридичних осіб, які одержували кошти з поточних рахунків виборчих фондів із зазначенням сум відповідних платежів та призначення платежу).

Відповідне звернення учасники Руху ЧЕСНО направили кожному з кандидатів до Верховної ради.

 «Політики в Україні нажаль не готові до щирих та відкритих відносин з виборцями, не зважаючи на постійні публічні заяви. Відкриття інформації про те хто фінансує кампанію кандидата та куди саме витрачаються кошти є практичним кроком до боротьби з політичною корупцією. Враховуючи що нас можуть чекати позачергові вибори до Парламенту то фінансова прозорість має бути новим стандартом для зміни законодавства. Зокрема саме тому був зареєстрований законопроекту №4846 про прозорість виборчих фондів, хоча Верховна рада йог так і не захотіла включити до порядку денного», – відзначив Тарас Случик, керівник регіонального відділення Інституту політичної освіти.

Активіст Руху «ЧЕСНО» Віталій Світлик наголосив що без відкритого фінансування виборчих кампаній не можна говорити про фінансову прозорість бюджетів на рівні країни. Поки не буде практики публічного збору коштів на виборчу кампанію та прозоре фінансування доти про прозорість в бюджетному процесі складно говорити. Також фінансова відкритість кандидата має стати одним із важливих критерії для виборця при прийнятті рішення за кого віддати свій голос.