Офіційне працевлаштування відлякує людей – директор релокованого бізнесу про переїзд та складнощі у роботі (ФОТО)
29 Лют, 2024 12:05
Підприємство ТОВ «Олвуд» (торгова марка «Папа Карло») виробляє внутрішні міжкімнатні двері з 1995 року. До початку повномасштабного вторгнення працювали на Харківщині, згодом перебралися до Калуша.
Про це пише Галка.
З 2007 року підприємство працювало у місті Дергачі, яке знаходиться за 20 км від кордону з росією. Співвласник і директор підприємства “Олвуд” Дмитро Штеренберг каже, війна зруйнувала їхнє підприємство на 70-80%. З дванадцяти приміщень, які були на Харківщині, тільки три залишилися цілими. Влучання окупантів були саме у виробничі приміщення.
Коли вибирали місце для переїзду підприємства, то у власників були дуже специфічні вимоги до приміщень. За три місяці пошуків їм вдалося відшукати шість локацій на заході України: у Львові, Хмельницькому, Тернополі, Луцьку, Вінниці та Калуші. За словами директора, Калуш видався найкращим місцем.
“У нас були певні кошти на момент початку великої війни, ми їх в нуль витратили на те, щоб переїхати”, – розповів Штеренберг.
Релокацію почали 1 вересня 2022 року, а вже 1 березня 2023 запустили виробництво в Калуші. З Харківщини не вдалося вивезти майже ніяке обладнання, тому в калуському цеху 90% нового обладнання.
Дмитро Штеренберг зазначає, що попри переїзд “Олвуд” не зміг повернутися на довоєнні потужності виробництва. Раніше там виробляли від 8 до 10 тисяч одиниць товару на місяць. У Калуші планують виробляти половину – до 5 тисяч. Наразі цехи завантажені приблизно на 70%.
До війни на підприємстві працювало майже 300 людей, зараз – 106. З них 50% – це ті, кого власники підприємства перевезли працювати з Харківщини, ще 50% – місцеве населення. На даний час “Олвуд” має 50 вакансій.
“Проблеми з кадрами великі, як і у всіх. По-перше, відсутність їхня взагалі, а по-друге – відсутність саме кваліфікованих кадрів. Ні для кого не секрет, що мобілізація не сприяє працевлаштуванню. Половина людей одразу йде геть після того, як дізнається, що у нас тільки офіційна робота”, – ділиться Штеренберг.
За словами директора, одним з основних чинників чому підприємство залишилося в Калуші – підтримка влади.
“Коли у мене якісь питання виникають, вони (ред. – міська рада) мені допомагають. Я постійно говорю, що основна допомога влади – це не втручатися в підприємницьку діяльність. От якщо вони не втручаються, то вже можна працювати, а якщо ще й допомагають, як в цьому випадку, то класно”, – каже Дмитро.
Раніше “Галка” вже розповідала історію харківського підприємства: “Ми змогли вивезти обладнання лише у вересні, коли ЗСУ погнали окупантів”, – директор релокованого бізнесу з Харківщини.
Читайте також: Ми змогли вивезти обладнання лише у вересні, коли ЗСУ погнали окупантів, - директор релокованого бізнесу з Харківщини (ФОТО)