У калуській п’ятиповерхівці виявили рекордну кількість витоків газу — 67
11 Лип, 2024 12:18
За перше півріччя 2024 року газовики перевірили системи газопостачання у 696 багатоквартирних будинках. У кожному з них виявлено витоки газу. Найбільше — у п’ятиповерхівці по вулиці Будівельників, міста Калуш, їх там було 67. Це рекордна кількість виявлених витоків газу на мережах одного будинку.
Про це пише “Галка” з посиланням на Івано-Франківську філію ТОВ «Газорозподільні мережі України».
Загалом в Івано-Франківській області заплановано перевірити 1663 багатоповерхівок. Як правило, це старий житловий фонд. Мережам найстаршого будинку 70 років.
«Витоки газу — це пряма загроза безпеці людей. Адже часто люди не підозрюють про витоки і, на жаль, не завжди звертаються до газовиків у разі відчуття запаху одоранту (запаху блакитного палива) біля будинку чи у під’їзді. Тому просимо балансоутримувачів не зволікати з підготовкою до зими: замовити технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків у газовиків чи іншої спеціалізованої організації», — говорить начальник відділу технічного обслуговування Івано-Франківської філії «Газмережі» Богдан Дубницький.
Для усунення витоків газу на внутрішніх мережах та проведення ремонтних робіт, часто необхідно припиняти газопостачання. А це в зимовий період є вкрай дискомфортним для споживачів. За належний стан внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків відповідають ОСББ або управляюча компанія.
Відповідно до затвердженого у 2023 році наказом Міністерства енергетики України «Порядку технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків», проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання є обов’язковим.
Споживач може обрати будь-яку організацію для проведення ТО, яка має дозвіл на виконання відповідних робіт. Якщо цього не зробити – то роботи проводитиме Оператор ГРМ як надавач послуги останньої надії. На Прикарпатті – це Івано-Франківська філія «Газмережі».
“Для забезпечення належного стану мереж будинку, планове технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання потрібно здійснювати раз на 3 чи 5 років, залежно від терміну їх експлуатації. Якщо мережі використовуються менш як 25 років, їх потрібно обслуговувати один раз на 5 років. Якщо 25 років і більше – раз на 3 роки. Відповідно, платіжка за ТО буде надходити один раз на 3 або 5 років”, – пояснюють фахівці.
Як писала “Галка”, за три місяці прикарпатські газовики виявили у старих будинках майже 2 тисячі “витоків”.