“Відчуваю, що я там, де маю бути”, — коломиянин Володимир Петрів про роботу бойового медика (ФОТО)
27 Лип, 2024 16:59
Володимир Петрів – начальник медичного пункту одного з окремих батальйонів повітряного командування «Захід». Він – капітан медичної служби. До повномасштабного вторгення працював лікарем невідкладних станів реанімаційної бригади в Коломиї.
Про це пише “Галка” з посиланням на допис Повітряного командування “Захід” Повітряних Сил ЗС України.
– На початку повномасштабного вторгення я чергував на станції швидкої допомоги, – розповідає Володимир. – В перший же день мій колега записався добровольцем в ЗСУ. Зателефонував і поділився своїми враженнями. Сказав, що молоді хлопці з його підрозділу взяли з собою різне спорядження, їжу, шоколадні батончики, але зовсім не взяли турнікетів та аптечок. «Думаю, медиків бракуватиме і для нас на фронті буде робота», – підсумував він. Тоді я подумав, що маю бути на війні і захищати свою країну. Спершу привіз все необхідне медичне екіпірування для військових як волонтер. Після повернення відразу пішов в ТЦК і попросив призвати мене в ЗСУ. Мені відмовляли. По-перше, я батько трьох неповнолітніх дітей, тож маю право на відстрочку. По-друге, у мене є проблеми зі здоров’ям. Але я свого добився. Так я опинився в окремому батальйоні повітряного командування «Захід».
Підрозділ, в якому служить Володимир, не стоїть на місці.
– Ми виконували завдання в Донецькій області поблизу Костянтинівки і Часового Яру, в Харківській та Сумській областях. На жаль, всюди є робота для військових медиків, – каже він. – Працював і в евакуаційних групах, і на стабілізаційних пунктах. Зараз нелегко. То ворожі артобстріли, то заходять розвідувально-диверсійні групи окупантів. FPV-дрони роблять небезпечною евакуацію та транспортування поранених і хворих. Дуже потерпають прості люди. Нещодавно внаслідок артилерійського обстрілу загинув комбайнер. Його колега зазнав поранення. Ми надали йому першу медичну допомогу та евакуювали в медичний заклад. Робота тут чимось схожа на мою попередню на станції швидкої допомоги. Можеш покластися тільки на себе і свою команду в екстремальній ситуації. Але ще є взаємодопомога з різних підрозділів. Постійно вивчаємо досвід один одного. Навчаємо військовослужбовців нашого підрозділу. Як виглядає робота лікарсько-сестринської бригади на війні? Якщо йдеться про евакуацію, то ми прибуваємо у визначену точку, куди транспортують поранених з поля бою. В першу чергу беремся за тих, хто потребує невідкладної допомоги. Зупиняємо кровотечі, перевіряємо правильність накладання турнікетів чи джгутів. Діємо по стандарту. Це дуже багато маніпуляцій, про які можна розповідати годинами. Стабілізовуємо стан поранених в дорозі та максимально швидко доставляємо до медзакладу. У нас сильна команда. Медбрат Василь Миргородець та водій Юрій Ступницький – професіонали своєї справи. Вони готові до роботи в екстремальних ситуаціях в будь-який час доби. Це люди-патріоти, які точно є на своїх місцях. Чи буває нам страшно? Під час порятунку людей – ні. А коли вся робота зроблена, всі поранені доставлені до медзакладу, тоді починаєш «прокручувати» ситуацію, аналізувати і може стати моторошно. Це небезпечна і важка робота.
Та попри це Володимир готовий служити стільки, скільки треба.
– Скажу відверто. Армія затягує. Думаю, що ближчим часом не піду в цивільну медицину. Не хочу лишати своїх хлопців. Відчуваю, що я там, де маю бути, – каже він. – Зараз військовослужбовці часто мають добрі знання і вміння, щоб надати першу допомогу. Але у будь-якому підрозділі всі дуже раді, коли у них з’являються штатні, або відряджені медики. Це дуже сильно підіймає бойових дух військових, додає їм впевненості. Вони переконані, що якщо поруч з ними є медики, то вони їх обов’язково врятують. Це віра, яку ми з усіх сил намагаємося не похитнути.
Володимр Петрів – один зі сотні військових медиків, які зараз служать в лавах ПвК «Захід». Двадцять сьомого липня в Україні відзначається День медичного працівника.
– Вітаю усіх колег з професійним святом, – каже начальник медичної служби повітряного командування «Захід» майор медичної служби Микола Марєнков. – Ви в режимі 24 на 7 в різних, часто небезпечних умовах, ведете свої бої на медичному фронті за життя і здоров’я захисників України. Вдячний за вашу відданість справі і професіоналізм.
З нагоди професійного свята командувач повітряного командування «Захід» подякував військовим медикам за їхню службу і заохотив кращих медичних працівників.
– Ви робите все можливе, аби повернути до родин і військових колективів здорових і сильних захисників і захисниць. Це робота, яка високо цінується усіма вартовими неба, – зазначив він.