Міськрада не підтримала забудову колишнього ринку “Анатоль” і навколо. Поки що (ФОТО)
03 Сер, 2024 10:20
Другого серпня на пленарному засіданні Івано-Франківської міської ради депутати не підтримали детальний план території для багатоквартирної забудови у селі Вовчинець. Перед прийняттям рішення мешканці села виступили проти його затвердження. Кажуть, що про громадські слухання забудови не було.
Про це пише “Галка” із сесійної зали.
Мешканці Вовчинця виступили проти забудови села багатоквартирними будинками. Йдеться про територію Вовчинця в межах вулиць Надрічна-Чумака, частиною якої є ринок “Анатоль” (заїзд з вулиці Надрічна).
Представниця мешканців, адвокатка Юлія Широких повідомила, що на початку 2024 року там вже розпочалося будівництво, але немає жодного інформаційного стенда. Люди зверталися до Департаменту управління та архітектури з проханням повідомити, що там будується і коли відбулися громадські слухання щодо робіт. Адже, за словами Широких, генеральний план Вовчинців не передбачає багатоквартирної забудови.
За словами адвокатки, їй стало відомо, що громадські слухання провели без мешканців і їх поставили перед фактом, що вони відбулися.
“Спробуйте на сайті департаменту знайти, де оголошені громадські слухання. Ви їх не знайдете. Треба знати де шукати – у новинах. Так от, оголошення про громадські слухання 1 квітня, вже 16 квітня їх нібито було проведено. Люди живуть безпосередньо в межу із будовою. Після цього люди дізнаються, що на розгляд виконкому винесено рішення про затвердження детального плану територій (далі ДПТ – ред.). 18 червня на виконкомі це питання знімають і ми чекаємо, коли закличуть людей. І дізнаємося, що 26 липня виконком виносить рішення про передачу депутатам ДПТ. А 30 липня департамент управління та архітектури публікує третій аркуш із 15 ДПТ. ДПТ вважається законним за двох умов: якщо були громадські слухання, і якщо він відповідає генеральному плану, а він не відповідає. Якщо ви зайдете на сайт департаменту, то плану Вовчинців ви не знайдете. Помилка “404”. А де ж громадські слухання?“, – каже Юлія Широких.
Директор департаменту містобудування та архітектури Орест Кошик відповів, що про громадські слухання “не повідомляють у смс”.
Тож у сесійній залі жителі вимагали, щоб цей план не приймали й відправили на доопрацювання з повторними слуханнями.
“Уявіть собі, що ви купили будинок за межами міста біля річки, і тут ви дізнаєтеся, що за парканом вашого сучасного будинку планують звести не один-два будинки, а 23 на 12-14 поверхів. Фактично, будинок буде оточений з двох стін “китайською стіною”. Як тоді жити? Згодом з’явиться пліснява, тріщини від такого масштабу будівництва, зникне спокій і з’явиться тінь на нашому майбутньому“, – каже Ольга Хомей.
“Чи може відстань 27,5 метрів до мого будинку відповідати нормам ДБН, коли висота багатоповерхівки 40 метрів? У всіх будинках на нашій вулиці відстань однакова. Як ми маємо жити в цих будинках без сонця і з пліснявою? Ми вимагаємо повернути план на доопрацювання“, – звернулася Ольга Бабецька.
У підсумку, після дискусій, детальний план території депутати поки не затвердили.
Читайте також: У Франківську затвердили програму українізації пам’яті Ірини Фаріон: майже без конкретики