Рішення допомогти Україні йшло від серця — польська благодійниця Божена Кравчик передала авіаторам свій стоматкабінет
03 Сер, 2024 16:09
У липні польські благодійники, подружжя Божена та Збігнєв Кравчик, у співпраці з івано-франківським Координаційним Центром #SaveUkraineNow(SUN), передали комплект стоматологічного обладнання для потреб військових 114-ї бригади тактичної авіації. Зараз стоматкабінет ремонтується та облаштовується.
Пані Божена поділилася з Галкою, як виникла ідея допомогти Україні, та чому вартісне обладнання опинилося саме в Івано-Франківську. А також розповіла про себе та свій професійний досвід. Більше — в ексклюзивному інтерв’ю.
– Розкажіть, будь ласка, про себе, як довго ви працювали лікарем-стоматологом?
– Я почала працювати лікарем у закладі охорони здоров’я в листопаді 1980 року. Пам’ятаю навіть цей конкретний день. Перша моя посада тоді називалася “молодший асистент”. У 1989 році, після завершення спеціалізації, я відкрила свій стоматологічний кабінет, у якому працювала все подальше життя, тобто до грудня минулого року. Після більше ніж сорока років практики вирішила, що прийшов час вийти на відпочинок і дати можливість попрацювати молодшому поколінню.
Я завжди була задоволена своїм вибором стати стоматологом, і дотепер люблю свою професію. Але зараз я ще й тішуся з того, що змогла допомогти іншим, людям з України.
– Як виникла ідея передати обладнання вашого стоматологічного кабінету на благодійність?
– Рішення появилось у серці. Ніхто занадто довго не роздумував. Разом з чоловіком ми прийняли рішення віддати кабінет, щоби обладнання і надалі служило людям.
– Чи важко було технічно організувати процес? Хто допомагав?
– Процес організувати не було дуже важко. Допомагали нам люди зі щирим серцем. Наприклад, українки, Галина Семанюк і її сестра Наталія Федоляк допомогли організувати транспортування. Вони ж знайшли благодійну організацію в Україні (Благодійний фонд “SaveUkraineNow(SUN)” – ред.), яка взяла на себе поточні витрати, прийняла обладнання на свій баланс. А також знайшли, кому це обладнання зараз є необхідним, і передали. Нам було важливо все оформити офіційно.
Під час підготовки обладнання до транспортування найбільшу відповідальність взяв на себе мій чоловік. Він старався зробити все можливе, щоб воно доїхало неушкодженим, і щоб потім його було легше змонтувати.
– Чому вирішили допомогти саме Україні? Хто чи що вплинуло на ваше рішення?
– В Україні зараз іде війна. Багато медичних закладів зруйновано. Є нестача медичного обладнання. Зуби ж псуються в людей, не чекаючи слушної нагоди, і треба їх лікувати. А оскільки то дарунок від душі, за покликом нашого спільного подружнього серця, то найголовніше, щоб людям в Україні мій кабінет став у пригоді. Я вже не буду лікувати, то нехай обладнанням користуються, ті, кому воно зараз є дуже необхідне.
– Чи долучалися до допомоги українцям раніше?
– Так, ми допомагали фінансово, перераховували гроші на Карітас. Ми вважаємо, що цій міжнародній організації можна довіряти.
– Зараз ваше обладнання буде у медичному пункті 114-ї бригади авіації. Це пілоти, які захищають цивільне населення та критичну інфраструктуру. Вони передають щирі слова подяки.
– Ми з чоловіком дуже раді, що стоматологічне обладнання потрапило до військової частини. Наш син теж військовий, він є офіцером польської армії. Хочу ще раз наголосити, що ми щиро задоволені тим, що передали обладнання і тепер чекаємо на можливість побачити кабінет у дії.
– Чим плануєте займатися на відпочинку?
– На пенсії передусім я хочу відпочити. Читати книжки, проводити час з внуками (діти вже дорослі – самі собі дають раду). Може вдасться ще поподорожувати.
– На рибалку з чоловіком?
– Ні, на рибалку — ні. Чоловік їздить пізно ввечері. Я волію рибу у приготовленому вигляді (ред. – сміється пані Божена).
Довідково:
Координаційний центр #SaveUkraineNow (SUN) створений у 2022 році громадськими організаціями, бізнесами, разом з військовими, для забезпечення комплексної підтримки сил оборони з Івано-Франківської області на передовій. За понад два роки роботи SUN вдалося залучили понад 4 мільйона доларів допомоги. Центр підтримує франківську бригаду ТрО (7 батальйонів), окремі стрілецькі батальйони, окрему гірсько-штурмову та механізовану бригади, бригаду тактичної авіації, спецпідрозділи НГУ та МВС, інші військові підрозділи з Прикарпаття.
Читайте також: SaveUkraineNow передав майже дві сотні аптечок прикарпатським військовим (ФОТО)