Запуск програми лояльності: залучення клієнтів vs втрата прибутку?

02 Вер, 2024 13:05

Поділитись публікацією
Запуск програми лояльності: залучення клієнтів vs втрата прибутку?

Незважаючи на серйозні економічні виклики та повномасштабну війну, що триває, в Україні доволі активно розвивається бізнес-сектор у різних напрямках. А на тлі масової еміграції боротьба за клієнтів, починаючи з 2022 року, різко посилилася практично у всіх нішах.

Одним з інструментів залучення клієнтів є програми лояльності, які в тому чи іншому вигляді існують у багатьох компаніях — від мобільних операторів до великих інтернет-магазинів. Про те, як такі програми допомагають залучати аудиторію і як бізнесу розробити власну програму лояльності, розповіли експерти сайту з промокодами та знижками emporium.com.ua.

За словами представників Emporium, у багатьох аспектах ефект від участі в програмі лояльності є психологічним:

  • Додаткова нагорода за покупки мотивує людину робити повторні придбання.

  • Накопичені бали становлять для неї додаткову цінність, яку не хочеться втратити.

  • Різноманітні статуси та рівні викликають бажання розвивати свій акаунт учасника і досягати нових рівнів.

Але найголовніше — подібні методи залучення аудиторії роблять клієнтів більш лояльними. Відповідно, вони (клієнти) з більшою ймовірністю повернуться до того самого бренду, а не йтимуть до конкурентів.

Однак, як показує статистика, деякі представники сучасного бізнесу в якийсь момент просто відмовляються від програм лояльності, оскільки ті виявляються невигідними або навіть збитковими. Найпоширеніша причина виникнення подібної ситуації — неправильні розрахунки та умови.

Не існує єдиного «золотого правила», як створити ідеальну програму лояльності. Навіть у компанії Ілона Маска Tesla є деякі недоліки щодо партнерської реферальної програми. Але щоб мінімізувати ризики, в Emporium рекомендують виконати попередній розрахунок майбутньої програми за формулою L = C ÷ (A × F × M), де:

  • C — загальні витрати на реалізацію програми;

  • A — сума, яку в середньому витрачає клієнт за одне замовлення;

  • F — кількість покупок за період часу (наприклад, за рік);

  • M — середня маржа, дохід від однієї покупки;

  • L — мінімальна кількість покупок за період, щоб покрити витрати на партнерську програму. 

Уявімо, що ваші загальні витрати на програму становлять 20 000 грн, середній чек — 1000 грн, частота покупок — 15, а середня маржа — 15% (0,15). У такому разі робимо розрахунок за формулою: 20 000 ÷ (1000 × 15 × 0,15) = 8,89. Таким чином ми з’ясовуємо, що програма лояльності буде вигідною для бізнесу, якщо клієнти, які беруть участь у ній, робитимуть щонайменше 9 (округлено з 8,89) покупок за обраний період часу. Чим більше покупок, тим вигідніше це для компанії. Якщо ж число менше 9, така програма буде збитковою.

В Emporium підкреслюють, що відразу після запуску програми лояльності рідко вдається швидко досягти високих показників. Для підвищення рентабельності програму потрібно активно просувати, використовуючи різні маркетингові інструменти — від повідомлень у фірмових додатках до платної реклами в Google або таргетингу в соцмережах.

Реклама