Допомога воїнам та ветеранам: благодійний фонд «Франко опір» розповів про 10 років роботи (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

10 Жов, 2024 19:20

Поділитись публікацією
Допомога воїнам та ветеранам: благодійний фонд «Франко опір» розповів про 10 років роботи (ФОТО)

У ветеранському просторі «Петрос» відбулася презентація результатів роботи БФ «Франко опір» з нагоди 10-річчя організації. Все почалося з допомоги воїнам під час АТО, та продовжується зараз – під час повномасштабного вторгнення.

Читайте також: Яким буде реабілітаційний центр «Франко-Ґражда» у Карпатах (ФОТО)

Про це пише «Галка».

Співзасновниця фонду Зінаїда Федорук поділилася спогадами, як почалася війна в Україні десять років тому, і як у той час «Франко опір» почав допомагати воїнам.

«Тоді ми намагалися забезпечити хлопців, які першими йшли у бій. Я була в організації «Свій за свого». Аптечки, взуття, шоломи – все це ми шукали для наших хлопців. Франківському батальйону тероборони тоді дуже була потрібна допомога, вони передали список в ОДА, але він так і пролежав там три тижні. І ми почали збирати для хлопців, які їхали на шкільних автобусах на фронт, від води до тросів».

Саме реабілітаційні заходи волонтери почали проводити з 2015 року. За цей час допомогу від «Франко опір» отримали понад 500 ветеранів. Крім того, на терапевтичні заняття приходять родини воїнів з дітьми.

Волонтерка, президентка Прикарпатського автоклубу Олександра Кодак ділиться, що спонсорів для підтримки поранених шукали через друзів та знайомих у діаспорах США та Ірландії. Вдалося залучити близько 63 людей.

«Перші наші заїзди приймав Гошівський монастир. Памʼятаю був випадок, ще за часів АТО, коли з нами на реабілітацію їхав хлопець, який взагалі не розумів, хто він і куди він їде. Його на цей заїзд відправила мама. А як ми поверталися назад, то він був неймовірно щасливий і дуже дякував», – розповідає Кодак.

Вона додає, кожна з майбутніх реабілітацій буде присвячена комусь з воїнів – живих та загиблих. Перший з них пройде у памʼять про Дениса Боярчука, який загинув 7 серпня 2024 року. Він був «душею компанії» на реабілітаційних заїздах «Франко опору», каже Олександра Кодак.

Митець Ярема Стецик зазначив, що вже девʼять років гурт «Пенсія» співпрацює з благодійним фондом.

«Бажаємо вам майбутніх плідних років. І ця дружба, яка з нами сталася, я дуже радий, що ви всі є», – додав Стецик.

Галина Батюк – вдова військовослужбовця ЗСУ Сергія Батюка – каже, що «Франко опір» – це важлива роботу кожного учасника, кожного, хто долучається до реабілітації воїнів.

«Наші родини підтримують будівництво реабілітаційного центру «Франко ґражда», ми розповідаємо рідним та друзям. Хлопцям, що вони будуть мати куди прийти та до кого звернутися по допомогу».

Учасник бойових дій з часів АТО, воїн 80-ї десантно-штурмової бригади Вальтер Шеффер розповів, що приїздив на реабілітацію до «Франко опір» з Чернівців, і вже був на близько чотирьох заїздах.

«Я розумів, що мені потрібна допомога, соціалізація та спілкування з людьми. І спершу я звернувся до державних клінік, але там не було тієї допомоги, якої я потребував. Після цього я потрапив до «Франко опір», який допоміг мені зрозуміти, куди я хочу йти, я вступив на магістратуру на психолога. І ще завдяки фонду я маю багато друзів з різних куточків України».

Шеффер додає, що допомогти будуть потребувати багато військових і не всі вони будуть звертатися по допомогу. І «Франко опір» – це та організація, яка справляється з цим найкраще, каже ветеран.