Чи працює Українське законодавство під час війни: про це говорили на правничому форумі в УКД
08 Лис, 2024 18:12
Восьмого листопада в Університеті Короля Данила відбувся ІІІ Юридичний форум “Правові реформи: виклики та очікування”, інформаційним партнером якого є “Галка”.
Дискусія об’єднала понад 200 представників різних галузей юриспруденції.
Журналістка видання побувала на панельній дискусії на тему правозастосування в умовах воєнного часу.
Про це пише “Галка” з форуму УКД.
Адвокатка, голова АО “ІНФЕРНО ДЛК”, кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри кримінального права і кримінології юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка Соломія Леськів підкреслює, що станом на сьогодні відсутня єдність щодо розуміння поняття “правозастосування”.
“В умовах воєнного стану одними з найбільш актуальних стали звернення з питань визначення компаній, критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, та подальшого бронювання працівників”, – каже Соломія Леськів.
Представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківську Євгенія Мнишенко ділиться, що після війни важливо повернути додому кожного українця, адже зараз багато з них втекли від війни, десятки тисяч – викрадені росією.
“Ми шукаємо партнерів, поки у нас їх лише два – це Катар та Арабські Емірати. Якщо говорити про заручників чи полонених, ми розуміємо, що зараз дуже багато людей перебувають у полоні. На сьогоднішній день звільнено 168 цивільних осіб. А загалом понад 3000 людей повернено з полону. Раніше вони вважалися безвісти зниклими, це говорить про відсутність верифікації людей. Комітет Червоного Хреста довів неможливість порядку безпеки, адже вони не можуть довести факти жорстокого поводження з людьми. Юридичні наслідки: полоненні не зможуть дати ні доручення, ні спадкування, тому потрібно повертати всіх”, – пояснює Євгенія Мнишенко.
Доктор юридичних наук, професор, член Центральної Виборчої Комісії Олександра Кармаза зазначає, що післявоєнні вибори будуть найтяжчими як для України, так і для Європи, і як Україна буде виходити з цієї ситуації.
“Центральна Виборча Комісія має дати голос усім українцям, де б вони не були. Виклики, які стоять перед Україною, – це не просто організаційні питання. Якщо говорити про те, коли будуть вибори, то це точно після закінчення воєнного стану”,- каже Олександра.
Читайте також: Франківську молодь безплатно вчитимуть підприємництва