“Ти не маєш права на помилку”, – сержант Віталій Горжевський «Барт» про службу у 114 бригаді (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

18 Лис, 2024 10:10

Поділитись публікацією
“Ти не маєш права на помилку”, – сержант Віталій Горжевський «Барт» про службу у 114 бригаді (ФОТО)

Сержанти не лише людьми керують, але забезпечують боєздатність техніки. Один з таких – штаб сержант Віталій Горжевський на позивний «Барт» зі 114 бригади.

Про це пише Галка з посиланням на 114 бригаду тактичної авіації.

У його підпорядкуванні — не люди, а літаки. Обов’язок «Барта» — це підтримка й обслуговування радіоелектронного обладнання, без якого авіація не може виконувати бойові завдання.

Якщо багато хто вважає, що з технікою розмовляють лише диваки, штаб сержант «Барт» це спростовує, адже за роки служби зрозумів: вона не менш вразлива, ніж людина і якимось дивним чином відчуває ставлення до себе.

«Для мене це не просто ремонт – це як дати літаку нове життя. Він же не скаже тобі що втомився, що десь щось болить-не працює. Ти маєш ставитися до нього, як до живої істоти, працювати не лише головою, але й серцем, слухати, як він працює, і робити правильні висновки. Адже літаки завжди повинні бути в строю та безвідмовно працювати під час бойових вильотів», – розповідає «Барт»

З початком повномасштабної війни на техніків бригади лягла колосальна відповідальність та більше роботи, оскільки інтенсивність бойових вильотів збільшилася в сотні разів. Хлопцям доводиться працювати швидко, злагоджено і точно. Вони знають, що кожен літак, який не готовий до бою, може коштувати чиєсь життя.

«Ти не маєш права на помилку, надто коли працюєш на оперативному аеродромі під обстрілами. В умовах, коли щосекунди може бути «прильот», і ти обмежений часом, важливо працювати чітко за інструкціями, кожен крок, кожне рішення має бути максимально точним», – говорить штаб сержант.

Повномасштабна війна триває вже майже три роки, вона показала, як на кожній ділянці фронту, у найменшому підрозділі важливо мати достатньо фахівців. З кожним місяцем потреба в додатковому особовому складі стає все гострішою.

«Починаючи з 2014 року я неодноразово брав участь у бойових діях у складі десантно-штурмових військ на посаді стрільця-гранатометника. Бо тоді авіація не застосовувалась так активно, тож ми, авіатори, могли підсилювати піхоту. Але сьогодні, коли авіатехніка потребує постійної фахової уваги, ми повинні сконцентруватися саме на цьому. Тому так важливо поповнювати лави армії новобранцями. Кожен новий технік у нас на вагу золота. Адже ми постійно навчаємося та удосконалюємо наші старенькі, але ефективні «МіГи», встановлюємо новітню навігацію та озброєння», — каже він.