“Світло — це лікарні, школи, життя”: як прикарпатський енергетик Сергій Орнат відновлює Бурштинську ТЕС після обстрілів

Автор: Кучерук Софія

19 Січ, 2025 11:13

Поділитись публікацією
“Світло — це лікарні, школи, життя”: як прикарпатський енергетик Сергій Орнат відновлює Бурштинську ТЕС після обстрілів
Сергій Орнат вже 30 років працює електромонтером на Бурштинській ТЕС. Він займається обслуговуванням пристроїв релейного захисту та автоматики. За час роботи на станції Сергій обробляв котлочистом, освоїв трансформатори, високовольтне обладнання, двигуни та складні технічні схеми.
 
Про це пише “Галка” з посиланням на ДТЕК Бурштинська ТЕС.
 
“Після кожного обстрілу ми одразу перевіряємо прилади, шукаємо пошкодження, замінюємо та ремонтуємо кабелі. Інколи доводиться працювати по коліна у воді з маслом, і робочий день може тривати 12-16 годин замість звичних 8. Але ми знаємо, що кожна хвилина важлива, бо без світла життя зупиняється”, – розповідає Сергій.
 
Усі ТЕС ДТЕК Енерго, зокрема й Бурштинська, за час війни пережили понад 200 ракетних, дронових та артилерійських обстрілів. Після кожної атаки енергетики відновлюють обладнання, часто в найскладніших умовах.
 
“Найважче – працювати під час тривог, коли повторний удар може статися будь-якої миті. Але ми продовжуємо. Для нас світло – це не просто електрика, це лікарні, школи, логістика. Це життя”, – додає він.
 
Сергій зазначає, що відновлення електрики — це командна робота.
 
“Ми працюємо разом. Немає значення, хто яку посаду займає, — всі беруться до справи. Переносимо кабелі довжиною 300-500 метрів, розбираємо завали, шукаємо несправності. І хоча сучасні прилади дозволяють швидше знаходити пошкодження, головне — це люди, які готові працювати за будь-яких умов”.

Він також ділиться, що риболовля, гриби, місто — це все йому дозволяє відновитись після важких днів. Для нього це терапія.

Нещодавно Кабінет Міністрів України відзначив Сергія Орната почесною грамотою за професіоналізм та стійкість під час війни.

“Ця нагорода належить усій нашій команді. Ми всі тут як один механізм, в якого є спільна мета”, – каже Сергій Орнат.