Підтримка військових та ветеранів: у Франківську обговорили як її реалізувати у великих та малих громадах (ФОТО)
23 Січ, 2025 13:45
23 січня в Університеті Короля Данила на форумі «Державні політики у сфері ментального здоров’я військових та ветеранів» обговорили питання підтримки військовослужбовців і ветеранів, а також забезпечення ментального здоров’я. Особливо у малих громадах.
Про це пише «Галка» з місця події.
Форум «Державні політики у сфері ментального здоров’я військових та ветеранів» розпочався з обговорення проблем соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів та їхніх родин. Володимир Хаджинов, представник Міністерства соціальної політики, презентував діючі підходи до реабілітації та підтримки.
Він розповів, що держава планує створити 250 центрів соціальних послуг для ветеранів у 2025 році. А сама соціальна адаптація Захисників має бути двоетапною – відпочинок ветеранів у рекреаційних центрах та продовжуватися їх підтримкою на місцях проживання. Також влада розробляє стандарти нової послуги – з консультування та облаштування житла для осіб із обмеженою мобільністю.
Чиновник зізнається, серед викликів у цьому напрямку — кадровий дефіцит у сфері соціальних послуг і низьке фінансування потенційних працівників, яке ускладнює роботу, особливо в малих громадах.
Також нещодавно Верховна Рада ухвалила закон №12030 про основи психічного здоров’я. Закон передбачає створення комісії з контролю якості послуг, введення подвійної атестації для психотерапевтів і формування етичної ради. За словами народної депутатки Тетяни Циби, це дозволить підвищити якість надання послуг і забезпечить захист прав клієнтів.
Учасники форуму також обговорили питання розвитку малих територіальних громад, де теж є ветерани, які стикаються з низкою проблем: браком ресурсів і кадрового потенціалу у сфері ментального здоров’я, низькою фінансовою спроможністю. Це обмежує можливості громад для створення програм підтримки ветеранів і реабілітаційних просторів.
Проте великі громади, такі як Коломия, Калуш і Долина, демонструють успішні приклади створення просторів для ветеранів і програм ментального здоров’я, відзначили на форумі.
“Нам потрібно дофінансовувати те, що вже працює в громадах, які мали можливість це створити, для того, щоб надати послуг тому ветерану, який є в маленькій громаді”, – каже один із спікерів, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення асоціацій міст України Юрій Стефанчук.
Він наголошує, що для успішного розвитку громад та ефективної підтримки ветеранів необхідна довгострокова стратегія, яка враховуватиме фінансову підтримку, розвиток інфраструктури й кадрової політики. Нова законодавча база та інноваційні підходи до реабілітації є кроком у напрямі створення сучасної системи соціальної допомоги, яка здатна відповісти на виклики часу.
Читайте також: Голови усіх громад Франківщини звернулись до нардепів, аби уряд не вилучав "військовий" ПДФО (ФОТО)