Залежність – основне ускладнення бійців після війни, – психіатр-нарколог
19 Тра, 2015 19:06
В Івано-франківському медуніверситеті 19 травня відбулася лекція нарколога та психіатра з Києва Юрія Бондаренка. Він розповів студентам про “складних людей” та про те, як у життєвих труднощах збудувати нормальну сім’ю.
“Кожна ситуація, яка пов’язана із залежністю, це – сімейна ситуація”, – вважає лікар, – “Залежність і психічні розлади є наслідками поганих сімейних відносин”.
За словами Бондаренка, профілактика набагато ефективніша від лікування. Тому, аби запобігти психологічним проблемам, алкогольній залежності, потрібно будувати гармонійні стосунки в сім’ї.
У коментарі Galka.if.ua лікар розповів, що періодично буває в зоні АТО. Проводить психологічну реабілітацію бійців. Планує у найближчі вихідні знову туди поїхати.
“Будь-який військовослужбовець після війни має ризик трьох ускладнень. Це – залежність, соціопатія і депресія. Залежність – це зараз основне, постійно доводиться з цим працювати”, – сказав Юрій Бондаренко.
Як він пояснив, бійці з допомогою алкоголю та наркотиків намагаються зняти емоційну напругу. Вона у них виникає, бо в зоні бойових дій вони не можуть проявляти свої почуття.
“Існує така психологія бою, основне правило якої: ти не маєш права відчувати. Тому що, якщо ти маєш почуття – ти вже вбитий. І єдине, що ти можеш відчувати – це ненависть. Можете собі уявити, як почувається така людина, коли опиняється у мирній ситуації”.