“У 7 років я дізнався, що в дітей має бути батько і мати”: історія прикарпатця Василя, який ріс без батьків поки його не усиновили (ФОТО)

Автор: Віта Гринечко

06 Тра, 2025 16:15

Поділитись публікацією
“У 7 років я дізнався, що в дітей має бути батько і мати”: історія прикарпатця Василя, який ріс без батьків поки його не усиновили (ФОТО)

На мультимедійній виставці «Поговори зі мною» 22-річний Василь з Івано-Франківщини поділився своєю історією, як змінилося його життя після усиновлення. Виставка спрямована на те, щоб показати, чому важливо дітям, які ростуть без батьків, знаходити сім’ї.

Про історію Василя “Галка” дізналася з розповіді хлопця на мультимедійній виставці «Поговори зі мною».

“Кожна дитина має зростати в родині. Якщо біологічної немає – важливо, щоб була альтернатива. Адже жоден інституційний заклад не здатен замінити дитині любов і турботу справжньої родини“, – зазначають організатори виставки.

Свою історію розповів 22-річного Василь з Івано-Франківщини.

“У 7 років я дізнався, що в дітей має бути батько і мати. Раніше не знав, що так буває”, — зізнається Василь, додаючи, що для нього інтернат був єдиним світом, де жили такі самі «малі бешкетники під наглядом вихователів».

У 12 років Василя усиновили. Він пригадує ті часи і ділиться своїми теплими емоціями:

“Мене хвалили, навчали багатьох речей, пояснювали, що таке гроші, вчили економити, розповідали, чому навчання — це важливо. Усе це було новим для мене. Я й досі пам’ятаю момент, коли отримав відмінну оцінку й повернувся додому, а батьки обняли й сказали, який я молодець. Ці слова я почув уперше. Це були слова віри. Іноді достатньо, щоб хтось сказав: “Ти зможеш!””, — пригадує хлопець.

Зараз Василь отримав диплом кухаря-кондитера, мріє стати блогером, аби мотивувати дітей і підлітків із дитячих будинків. Хлопець впевнений: особиста історія, де «відсутність звичайних родинних моментів» поєдналася з наполегливістю та прагненням учитися, може дати надію тим, хто перебуває в такій самій ситуації.

Свою історію Василь розповів на мультимедійній виставці «Поговори зі мною», ініційованій Фундацією Катерини Осадчої спільно з Міністерством соціальної політики України, Координаційним центром із розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Фундацією Олени Зеленської та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки Європейського Союзу. 

Щоб якомога більше людей дізналися про різні шляхи прийняття дитини в родину — усиновлення, створення прийомної сім’ї, оформлення опіки чи піклування, відкриття дитячого будинку сімейного типу або патронатної родини — створили онлайн-платформу dity.gov.ua. На сайті зібрана вся необхідна інформація, яка допоможе обрати той варіант, що найбільше відповідатиме можливостям родини та потребам дитини.