Франківці неоднозначно сприйняли рішення виконавчого комітету зменшити кількість кіосків з цигарками
17 Чер, 2015 11:19
Вчора виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради не продовжив договір оренди 11 кіоскам, які торгують тютюном.
Таке рішення викликало жваве обговорення в соціальних мережах.
«А що вам так заважали ці кіоски?», – обурюється Іван Пелипишин.
Підтримує рішення виконкому і відповідає обуреному франківцю Андрій Варцаб’юк:
«Мені мішали. Особливо на зупинках. Під ними зразу в більшості всі і смалять. Кіоски на зупинках сприяють курінню на зупинках. Я так бачу, що першу ж цигарку курять зразу під кіоском. Якщо б кіоски віднести метрів за 100, то на зупинках менше би курили».
Думають франківці і про працівників кіосків.
«А люди, що там працюють, на вулицю ?», – запитує Борис Кіріченко.
Також Кіріченко припускає, що таким чином міська влада допомагає стати монополістом на ринку тютюну в місті російській фірмі.
«Вся ця возня і мастурбація влади на тютюнові кіоски,має неприємний запашок російського гіменця.Пояснюю для п.Войтика.Монополістом тютюнового ринку в області є Мегаполіс (98 % ринку тютюну),а ніяк не Галичина-табак.Мегаполіс – це 100% російська компанія,з приходом якої у підприємців вдвічі зменшився дохід від продажу тютюну,не дивлячись на ріст цін,а в Мегаполісу збільшився вчетверо.Зайшла на ринок ця компанія,завдячуючи режиму Януковича,за сприяння його вірного пса Кауфмана і покірного мовчання Цушка,який керував Антимонопольним Комітетом.В 2014 році Мегаполіс декларував товарообіг в Україні в межах 28 млрд.! Тепер саме цікаве.Мегаполіс входить до складу Mercury Group,власниками якої є гаспада Кесаєв і Кациєв.До цієї Mercury Group,також входить знаменитий завод ім.В.А.Дегтярьова,який спеціалізується на випуску кулеметів,зенітних комплексів,гранатометів.Якщо ви знудилися читати так довго,то я підведу підсумок. Святе місце пустим не буває.На місці кіосків Галичина-табак,незабаром ми зможемо побачити чудесне явлення роздрібної мережі кіосків Мегаполісу.Після виборів Войтиків залишиться одиниці в раді,прийдуть бідові і голодні,які теж хочуть гамати з хряскотом.Погляди і принципи можуть бути кардинально протилежними.Браво,п.Войтик ! Директор філії Мегаполісу, Євгенія Лазар,напевно вже готує чорновик доповіді своїм російським роботодавцям про перемогу.Міська Рада знову,як кажуть,хотіла тихенько пукнути,але,вибачте,знову всралася», – пише Борис Кіріченко.
«Давайте порахуємо, кожний кіоск виторговує в день не меньше 1 тисячі гривень (враховуючи ціни на сигарети), тобто 50 гривень акцизного податку, який іде виключно в бюджет Івано-Франківська.Ще платить зарплату мінімум двом продавцям з кожного кіоску (це ПДФО і ЄСВ), податок на прибуток, ПДВ, плата за ліцензію. Ті хто палить, палити не перестануть, а бюджет недоотримає податків на кругленьку суму (особливо бюджет міста). Може доречніше змусити міліцію краще виконувати свою роботу, бо паління на зупинці заборонено Законом?», – пише Наталья Винникова.
Є у франківців і думки, що виконком таким чином вирішив боротися з малим бізнесом.
«Я більшого ідіотизму не бачив … схоже міська влада шантажем вирішила здояти ще й власників кіосків. З горілкою боролися , після22-00 не продавали ,але вже продають здояли дозвіл в підприємців, і тепер вже можна торгувати – тосаме і буде з кіосками. Боротися зараз з малим бізнесом ,який і так регулярно отримує пісдюлей від уряду камікадзе і олігархату – це неправильно», – пише Іван Мосяк.
«Моя позиція простіша. В мешканця немає проблем купити цигарки. то навіщо ці зелені кіоски, ще й цілодобові, якщо я не помиляюся? Це що, аптеки? станції переливання крові? Заправки для електромобілів? Ні. це просто тютюновий монополіст роками користується колись кимось дарованим правом. Я – проти їх розміщення. і переконав в цьому нині членів МВК. І нагадаю. мова йшла про ЧЕРГОВЕ продовження ТИМЧАСОВОГО дозволу на їх встановлення», – пояснив рішення виконавчого комітету ініціатор проекту Вадим Войтик.