Чому франківець сідає на шпагат та радить робити це іншим

Автор: Єва Жасминова

09 Jan, 2020 14:44

Поділитись публікацією
Чому франківець сідає на шпагат та радить робити це іншим

Вміння сідати на шпагат – навик, корисний для суглобів і гнучкості тіла, володіти яким пощастило небагатьом. Існує стереотип, що аби сісти у шпагат треба займатись гімнатикою з дитинтсва, що для таких вмінь потрібна певна будова тіла. А також, що чоловікам такий навик розвинути значно важче, ніж жінкам. Проте франківець Ігор Кібаш на своєму прикладі спростовує ці слова.

Ігору Кібашу 32 роки, і раніше чоловік не завжди вів здоровий спосіб життя та займався спортом. Щоп’ятниці та суботи із друзями розслаблявся в барах під міцні напої, викурював по пачці сигарет з 17-ти років.

Вперше чоловік “познайомився” зі спортом навчаючись в університеті, там займався вільною боротьбою.

“Тоді нічого не знав про здорове харчування і здоровий спосіб життя, та й не задумувався про це. Після закінчення університету я почав працювати за фахом інженер-програміст. Така робота ідеально підходить інтровертам, а інтроверту ідеально підходить паління цигарок, вживання алкоголю та нерегулярне нездорове харчування. Звичайно такий режим призвів до набору зайвої ваги”, – розповідає чоловік.

Ігор потрапив у тренажерний зал в 25 років, привело туди, як і більшість чоловіків – бажання подобатись протилежній статі.

З досвідом мотивація для занять в залі змінюється, але саме це є стимулом для 95% початківців. Вже через 6 місяців я помітив результат і мені це сподобалось, мене затягнув сам процес. Я почав вивчати літературу із біомеханіки, анатомії, біохімії, нутріциології та ін. Я зрозумів, що за простим на перший погляд заняттям стоїть величезна наукова база знань та тисячі досліджень. Перших пів року я не надавав значення харчуванню, згодом я повноцінно взявся змінювати свої харчові звички в сторону правильного та збалансованого харчування, якого дотримуюсь і по сьогодні. Це саме збалансоване харчування, а не дієта. Я можу дозволити собі і некорисні “смачнюшки” для емоційної розрядки. Головне дотримуватись правила 80/20, 80% всієї їжі повинна бути правильною, а 20% можна для душі.

Спорт – хобі та спосіб відпочити

Зараз заняття спортом для мене хобі та спосіб відпочити, чи привести думки в порядок. Мені не потрібно заставляти себе йти на тренування – я цього хочу, я отримую від цього задоволення. Це і стосується харчування, я вже настільки звик правильно харчуватись, що не задумуюсь над цим і не відчуваю жодного дискомфорту.

58468859_2095911043864031_3791043217755460469_n

Стретчінг: що це таке і чим він корисний для чоловіків

Близько двох років назад тренажерний зал, який Ігор відвідував на той час, організовував фітнес-уікенд в Карпатах. На протязі трьох днів учасники жили та тренувались в колі однодумців і щоранку були заняття зі стретчінгу.

На них я зрозумів, що всі ці роки я упускав важливий аспект силових тренувань – стретчінг. Так я вперше познайомився із розтяжкою та із своєю інструкторкою у справі гнучкості, з якою займаюсь до цих пір. Стретчінг важливий для тих чоловіків, які хочуть побудувати сильне, красиве та гармонійте тіло, він сприяє кращому відновленню після тренувань та кровообігу. Стретчінг робить нас активнішими та легшими, наші рухи стають більш природніми. Також це зменшує ймовірність отримати травму під час силових тренувань та багато іншого, важко переоцінити значення стретчінгу для чоловіків, що займаються силовими видами спорту. Та і для тих хто не займається також.

76989828_170350457377961_6246063062779598693_n

Зараз я знайшов для себе оптимальну схему поєднання силових тренувань по спліт системі та занять стретчінгом. У мене 4 силових та 2 розтяжки в тиждень, 1 день вихідний від всього, зазвичай це неділя.

                        Заняття спортом додають також і впевненості в собі

Одного разу у мене виникла ідея зробити професійну фотосесію в стилі ню. І я почав пошук фотографа, дуже радий, що зупинив свій вибір на чудовій Яні Стефанишин, вона професіонал своєї справи і працює в цьому стилі вже багато років. Проте, не дивлячись на багаторічний досвід таких фото, для Яни, як і для мене це було вперше. Вона вперше працювала із чоловіком, хоча зізналась, що це була її маленька мрія. Насправді це наклало на мене деякий тягар відповідальності, але все вийшло просто чудово. Фотосесія тривала близько трьох годин і результат перевершив всі мої сподівання, професіоналізм Яни зробив свою справу.