Чому виникає розлад травлення: 5 головних причин

03 Жов, 2023 17:23

Поділитись публікацією
Чому виникає розлад травлення: 5 головних причин

В нормальному стані шлунок активно перетравлює їжу. Подібний процес триває від двох до шести годин, що чимало залежить від виду спожитих продуктів. Та часом відчувається, що шлунок немов би «лінується» працювати, через що харчова грудка повільніше просувається шлунково-кишковим трактом. Подібна ознака вказує на шлунковий розлад, що хоч і є тимчасовим явищем, все ж може принести достатньо незручностей.

Часто для усунення порушення застосовують Ентерол порошок, який також випускається в капсулах. Препарат допомагає швидко нормалізувати травлення й не допустити розвиток ускладнень. Проте варто знати не лише про те, як нормалізувати ситуацію, а й про причини, які найчастіше викликають шлункові розлади.

Вживання «шкідливих» продуктів

Надмірне споживання деякої їжі або незвичних для організму продуктів найчастіше викликає порушення травлення. Бажано вчасно зрозуміти, що саме спричинило дисфункцію шлунка і тоді прибрати цей продукт з раціону. Деякі люди не переносять молочні продукти, іншим може стати зле при одному вигляді молюсків чи устриць. Але часом навіть звична їжа порушує травлення, якщо, наприклад, не дотримуватись санітарно-гігієнічних правил під час приготування страви.

Здебільшого заради здоров’я радять відмовитись від:

  • смаженого та копченого;
  • солоного, гострого та жирного;
  • суші, що готуються з сирих складників;
  • здобних та кондитерських виробів;
  • міцної кави та газованих напоїв.

Звісно, якщо дуже сильно хочеться чогось із “забороненого” списку, то допустимо спробувати це в невеликій кількості. Для підстрахування можна попередньо дізнатись більше про пробіотик Ентерол на enterol.ua й покласти препарат в домашню аптечку.

Порушення режиму харчування

Частково вже згадувалось, що недотримання гігієнічних вимог часто сприяє розладу травлення. До цього належить неправильний режим вживання їжі. Найкраще для організму, коли людина харчується 5–6 разів на день і невеликими порціями. Тоді травна система не буде відчувати перевантаження й працюватиме максимально рівномірно. Якщо ж часто знаходитись в «голодних паузах», тоді швидко наступає загальне виснаження, страждає не тільки травлення, а й інші системи організму.

Недостатня фізична активність

Для багатьох сучасних дорослих та дітей це справжня проблема, яка вливає як на роботу шлунка, так і на інші органи та системи. Відсутність регулярної фізичної зарядки знижує тонус організму та загальну його витривалість. В таких випадках часто погіршується не тільки апетит, а й загальна активність на роботі та у навчанні. Часом достатньо додати ранкову гімнастику, щоб покращився настрій, а разом з ним і травленням.

Надмірний стрес

Сучасні реалії життя нерідко заводять в різні стресові ситуації. Для зменшення їх впливу бажано підвищити свою стресостійкість або зменшити кількість стресових факторів. Це дозволить стабілізувати нервову систему, яка контролює і роботу шлунково-кишкового тракту. В результаті нормалізується секреція шлунка та кишківника, у достатній кількості будуть вироблятись травні ферменти.

Самолікування

Дуже часто люди застосовують різні лікарські засоби безконтрольно і без попередньої консультації у спеціаліста. Особливим чином це стосується антибіотиків, які тривалий час продавались в Україні без рецептів. В результаті кожен охочий міг купити перший ліпший протимікробний засіб і застосовувати його, навіть коли в цьому не було необхідності. Звичайно, це впливає і на ШКТ. Тому попередньо потрібно проконсультуватись з лікарем й приймати ліки виключно згідно з його рекомендаціями.

самолікування

ПРОМО