“Дарницький”: чому тільки цей хліб смакує, як у дитинстві 

Автор: Турій Роман

21 Sep, 2022 09:34

Поділитись публікацією
“Дарницький”: чому тільки цей хліб смакує, як у дитинстві 

Вже близько пів сотні років щоночі Івано-Франківський хлібокомбінат (торгова марка “Цар Хліб”) випікає тисячі хлібин “Дарницького”. Погодьтеся, важко назвати інший продукт місцевих виробників, котрий асоціюється з дитинством більше, аніж цей смаколик – житній, з нотою кислинки.

У чому полягає секрет такого феномену, “Галці” розповів начальник виробництва хлібокомбінату Юрій Новоставський. 

“Дарницький” хліб – бездріжджовий, він готується на заквасках з валки борошна житнього та пшеничного за рецептурою приблизно 70-их років минулого століття. Саме так, і в 2022 ніяких нових інгредієнтів, консервантів тощо. 

“Рецептура цього хліба якою була, такою і залишилася. Світ розвивається, у певній мірі в технології є зміни, але не в температурному режимі печі, не в процесі замісу. Старі рецептури у нас незмінні, вони стабільні, це те, чим ми пишаємося і що бережемо. А про жодні консерванти навіть і мови не може бути, тим паче, що термін реалізації хліба у нас – 72 години”, – каже Юрій Новоставський.

Саме тому для багатьох цей хліб має смак дитинства. Новоставський зауважує – “Дарницький” хліб добре підходить для споживання людям, у яких є проблеми з моторикою шлунку, у котрих понижена кислотність, хворим на цукровий діабет, тим, хто хоче схуднути. Цей хліб – низькокалорійний, з ним покращується травлення.

Цікаво знати, від замісу тіста і до виходу з печі цей хліб майже не контактує з людиною. А випікають його направду тільки вночі, щоб його готового одразу завантажити в машини і відвезти замовникам. За одну ніч Івано-Франківський хлібокомбінат виготовляє 10 тисяч штук “Дарницького”.

“Я вважаю, що наш хліб смачний і якісний. Це той хліб, з яким колись виходили в поле орати чи косити, чи на завод, і робили собі бутерброди. Той хліб, який дають дитині. Це хліб щоденний. Щоб виготовити таку кількість хліба однакової якості, ваги та зовнішнього вигляду, потрібно мати велику майстерність і фах. І наші працівники мають ці якості, тут люди працюють вже по 30 років, знають всі нюанси та дрібниці”, – зауважує начальник виробництва франківського хлібокомбінату.

Важливо правильно зберігати хліб: за кімнатної температури, не під прямими сонячними променями. Бажано мати хлібницю, а також треба, щоб приміщення було добре провітрюване.

партнерська публікація

Читайте також: Хліб, іграшки, кабелі: як виживає й розширюється бізнес у Франківську в умовах війни