Детектив НАБУ розповів франківським студентам, як протидіяти корупції
25 Кві, 2017 15:20
25 квітня представники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН) зустрілися зі студентами ПНУ у рамках кампанії «Студенти проти корупції».
Прес-секретарка НАБУ Світлана Оліфіра розповіла, що Національне антикорупційне бюро України створили у грудні 2015 року. НАБУ – єдиний правоохороннний орган, який створений із нуля в незалежній Україні. Правоохоронний орган протидіє корупційним правопорушенням у вищих колах влади.
“Наша ідея – знешкодити та запобігти корупції”, – зазначила Оліфіра.
Серед особливостей правоохоронного органу – робота детективів, який обирають за прозорим конкурсом.
Детектив НАБУ Артем Крикун-Труш розповів, що цю посаду займають люди, які ще не працювали в системі.
“Дехто нам закидає, що у детективів немає достатнього досвіду. Але ми всі прекрасно розуміємо, що великий досвід правоохоронців – це ризик. Це твердження – не вирок всім “старим” працівникам, тому що у кожній системі є чесні й прозорі люди”, – каже детектив.
На початку доповіді Крикун-Труш запитав, кого із присутніх все влаштовує у країні, хто готовий щось змінити та хто б хотів працювати за кордоном за хорошу зарплату. Жодна людина не підняла руку за те, що їм усе подобається, однак усі підняли руки, що хотіли б виїхати і працювати на високооплачуваній роботі.
“Найбільша проблема нашої країни у тому, що люди хочуть щось змінити, але не мають власної позиції.
Ви всі хочете, щоб у країні щось змінилося, але щось для цього робити готові не всі. Проте крім вас, крім нас – громадян цієї країни – ніхто нічого не зробить.
Наша проблема у тому, що у нас нема лідера, команди, за якою готові піти”, – зазначив детектив.
Артем Крикун-Труш навів приклад Сингапуру – успішного міста-держави.
“У них був набагато гірший рівень корупції, а тепер вони посідають 8 місце у світі за рівнем протидії корупції. Кажуть, що у нас не можна створити такий Сингапур. Це брехня! У нас навіть ніхто не пробував так зробити. Уся справа у політичній волі: чи буде країна змінюватися і як швидко”, – розповідає Крикун-Труш.
Для того, щоб показати студентам, як протидіяти корупціх, розіграли сценку “чиновник-студент”. У ході гри склали список необхіднних першочергових дій: відкласти рішення, за можливості записати розмову на диктофон, зібрати необхідну інформацію (суму хабара, співучасників, час, дата, місце, спосіб передачі) та повідомити у правоохоронні органи.
Детектив закликав повідомляти про корупцію, і повідомляти – правильно.
“І головне – у всіх сферах життя навчіться не боятися”, – порадив Артем Крикун-Труш.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для нас корупція – частина нашого життя, – представниця ПРООН на зустрічі з франківськими студентами