Франківські медики розповіли, чим корисні та шкідливі поцілунки

Автор: Зелінська Тетяна

09 Jul, 2019 11:12

Поділитись публікацією
Франківські медики розповіли, чим корисні та шкідливі поцілунки

Лікарка Івано-Франківської міської клінічної лікарні №1 розповіла про шкоду та користь від поцілунків.

Чому цілуватися корисно:

Цілуватися не тільки приємно, але і безперечно корисно для організму. Поцілунки сприятливо впливають не тільки на здоров’я, але й також піднімають настрій і підвищують працездатність.

1. Поцілунок проти депресії

Вчені з Німеччини довели, що поцілунок позитивно впливає на настрій людини. Ранковий поцілунок допоможе вам створити романтичний настрій на весь день.

2. Поцілунок – найкраща дієта

При дружньому поцілунку витрачається 5 калорій. А ось пристрасний поцілунок спалює до 30 калорій.

3. Поцілунок для підвищення імунітету

Любителі цілуватися рідше звертаються до лікарів. Це пов’язано з тим, що під час поцілунку в нашому організмі виробляються нейропептиди. Вони допомагають знищувати шкідливі бактерії і віруси.

4. Поцілунок проти карієсу

Тривалий поцілунок нормалізує кислотність в ротовій порожнині. Поцілунок знижує ризик виникнення карієсу більше, ніж жувальна гумка.

5. Поцілунок для закінчення сварки

Поцілунком можна не тільки показати свою пристрасть, але і заповнити мовчання, а також можна уникнути сварки і неприємних пояснень. “Поцілунок – кращий спосіб зупинити фонтан жіночого красномовства”, – писав Мартті Ларні.

6. Поцілунок продовжує життя

Вчені з’ясували, що ті, хто багато цілується, живуть у середньому на п’ять-сім років довше за тих, хто цього не робить.

7. Поцілунок для здоров’я серця

Поцілунок – відмінне тренування для серцево-судинної системи людини. Саме під час поцілунку у людини частішає пульс. Тому поцілунки сприяють запобіганню такого захворювання, як вегетосудинна дистонія, і порушень, пов’язаних з циркуляцією крові в організмі людини.

8. Поцілунк проти вірусів

Вчені з Австралії знайшли найбільшу кількість природних антибіотиків в слині. Під час поцілунку вони потрапляють в організм іншої людини і мють протизапальну дію на нього.

9. Поцілунок підвищує активність мозку

Довгий поцілунок збільшує пульс людини. В результаті поліпшується кровоток, і кисень краще надходить в клітини головного мозку. При цьому прискорюються розумові процеси, підвищується концентрація уваги і навіть стає легше запам’ятовувати інформацію.

10. Поцілунки проти зморшок

Поцілунок приводить в дію від 29 до 34 лицьових м’язів, багато з яких можна задіяти іншим чином. Така зарядка для обличчя служить відмінним засобом профілактики зморшок.

Небезпеки для здоров’я

В обміні слинної рідиною під час поцілунків криється основна небезпека: через поцілунки може передаватися досить багато хворіб. Насамперед, це гострі респіраторні вірусні інфекції, ангіни та грип.

Такі важкі захворювання, як туберкульоз, гепатити А і В, також здатні передаватися при поцілунку. Гепатит С та ВІЛ-інфекція хоча і не передаються через слину, але ризик зараження через поцілунок досить великий у разі наявності у партнерів мікроранок у роті.

Цьому може сприяти і стоматит – запальне захворювання порожнини рота, здатне передаватися при поцілунках.

Якщо трихомоноз, гонорея не передаються зі слиною, то ймовірність заразитися сифілісом або герпес при поцілунку дуже висока.

Існує навіть так звана хвороба поцілунків – інфекційний мононуклеоз. Це гостре вірусне захворювання, що характеризується змінами складу крові, ураженням печінки, лімфатичних вузлів, селезінки і лихоманкою.

Своє альтернативне назву захворювання отримало із-за основного способу передачі збудника від людини до людини – при поцілунку.

Поцілунок – це найкращий спосіб виразити своє ставлення до іншої людини. Тому якщо ви хочете освідчитися в коханні, поцілуйте свого обранця. І не треба ніяких слів.

“Поцілунок – це коли дві душі зустрічаються між собою кінчиками вуст”, – писав Гете.

Лікар – терапевт Явецька З.М.