Франківський Карітас проводить навчальні тренінги для охочих стати волонтерами (ФОТО)
12 Тра, 2018 12:50
Волонтером може бути кожен, потрібно лише бажання. Однак, так здається лише на перший погляд. Аби допомагати людям, допомагати якісно, потрібні ще й певні знання та вміння. Саме тому у франківському Карітасі для волонтерів проводять навчальні тренінги.
Волонтери Карітасу допомагають працівникам доглядати хворих, самотніх та літніх людей. І тут потрібна спеціальна підготовка. На тренінгах хлопців та дівчат навчають, як надавати першу медичну допомогу. Адже іноді виникають критичні ситуації, коли треба швидко та вправно надати людині допомогу до приїзду «швидкої». Іноді й навіть врятувати життя. Волонтери вчаться, як допомогти людині, яка користується інвалідним візком, як змінити постільну та натільну білизну важкохворому, яких видів бувають рани та як їх правильно обробляти. Тренінги проводять як і медико-соціальні працівники Карітасу, так і запрошені фахівці. Кожен тренінг завершується практичними вправами.
Юні волонтери зізнаються, що обробляти рани або надавати першу медичну допомогу при догляді за хворими їм поки не доводилося, однак у разі потреби – вони готові. А поки волонтери допомагають лікарям та медсестрам – купують ліки в аптеці, приносять підопічним Карітасу засоби догляду.
Надія Глов’як – студентка Прикарпатського національного університету ім. В Стефаника. Дівчина – майбутній соціальний педагог і вже більше року є волонтером франківського Карітасу.
«Для мене навчальні тренінги, що організовує Карітас, є дуже корисними, адже ці знання я можу використати не лише у волонтерстві, а й у повсякденному житті, – говорить дівчина, – от, наприклад, нам розповідали про види ран та способи їх обробки, зараз весна, і ніхто не застрахований від укусів змії, бджоли. А тепер я знаю, що треба робити, якщо щось таке трапиться, і можу розповісти іншим».
Дівчина відвідує хворих, самотніх людей, які потребують сторонньої допомоги. За час волонтерства у Карітасі познайомилися з багатьма цікавими людьми, почула багато життєвих історій, які дали їй поштовх для роздумів.
«Наші волонтери – це приклад безкорисливої любові і допомоги, це приклад соціального служіння,– говорить директор франківського Карітасу отець Володимир Чорній, – адже Карітас не лише опікується потребуючими, але й мотивує людей допомагати один одному, служити любов’ю ближньому. Це найосновніше завдання церкви».
Наразі у франківському Карітасі є над 50 волонтерів. Це студенти Прикарпатського національного університету ім. В Стефаника та семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії УГКЦ. Однак до волонтерської команди Карітасу долучаються люди різного віку та різних професій. Хтось після навчання, інші – після роботи, приходять і безкорисливо віддають свій час, працю та увагу іншим. Тим, хто цього потребує. Взамін чують щире людське «дякую».
Тренінги для волонтерів проводяться в рамках проектів «Сприяння у доступі до медичного обладнання для соціально незахищених верств населення» та «Покращення якості життя людей похилого віку – жертв тоталітарних режимів шляхом створення умов для залучення їх до активної участі у суспільному житті та організація надання волонтерської підтримки для маломобільних та немобільних представників основної цільової групи».