Хвиля протестів проти мобілізації виникла через низьку поінформованість – військовий комісар Сорокопуд

Автор: Людмила Баран

24 Лип, 2014 23:55

Поділитись публікацією
Хвиля протестів проти мобілізації виникла через низьку поінформованість – військовий комісар Сорокопуд

Військовий комісар Івано-Франківська підполковник Ігор Сорокопуд  пояснив, чим саме займаються військкомати на Прикарпатті. Він стверджує, що мітинги проти мобілізації в області спричинені недостатньою роз’яснювальною роботою з населенням. 

Читайте також: Близько 70 студентів франківського медуніверситету склали військову присягу (ФОТО)

Про це Ігор Сорокопуд сказав на брифінгу в ОДА 24 липня. Він наголосив, що хвиля протестів виникла через низьку поінформованість, і чутки про те, що когось зразу відправляють на Схід неправдиві. Підготовчі заходи до мобілізації розпочалася на вихідних, через це, як припускає військовий комісар, людям не встигли пояснити, що саме відбувається.

Підполковник Сорокопуд розповів: “Ми бачимо, що не всі військові частини України були доукомплектовані до штатів воєнного часу. А лише ті частини, які беруть участь в антитерористичній операції. Перш за все, це механізовані підрозділи та підрозділи високомобільних десантних військ. Тому на даний час прийнято рішення Президентом України, яке затверджено у ВР, щодо проведення заходів часткової мобілізації протягом 45 діб”.

Цей термін відводиться військовому командуванню для проведення заходів з добору військовозобов’язаних у військові частини, які потребують мобілізаційних ресурсів. Також техніки з установ, підприємств, незалежно від форм власності.

За словами підполковника, точне число осіб, яких потрібно мобілізувати буде доведено до військкомату пізніше.

“Повісток для відправлення у військові частини ніким жодної ще не отримано. Тому що нам не сказано, скільки осіб потрібно поставити. Ці повістки, які зараз вручаються, – це з метою виклику військовозобов’язаних, які перебувають на обліку у військових комісаріатах для того, щоб з’ясувати їхнє місце перебування. Проводиться медичне опитування, щоб встановити їхній теперішній стан здоров’я. Також для уточнення сімейного стану”, – пояснив Ігор Сорокопуд.

 Було збільшено граничний вік військових у запасі. Для солдатів, сержантів та офіцерів запасу його піднято до 60 років. Для вищого офіцерського складу – це генерали, адмірали – вік збільшили до 65 років. За словами Сорокопуда, вікові рамки розширено через те, що під час перших заходів з мобілізації серед військових у запасі було багато добровольців 40-50 років, яких не могли взяти через законодавчі обмеження.

“Ці повістки, які зараз вручаються через сільські ради та виконавчі комітети міських рад – це тільки з тією ціллю, щоб ми встановили реальний стан справ, реальну кількість військовозобов’язаних, які перебувають на обліку. Ви знаєте, що багато чоловіків виїхало на заробітки на територію держави та за її межі. Для того, щоб нас не застало зненацька питання мобілізації, проводяться ці заходи”, – зауважив Ігор Сорокопуд.

Він додав, що зараз проводиться тільки медичне опитування, а якщо буде потреба в наборі військовослужбовців, то відбуватиметься медичний огляд.

“Часткова мобілізація означає: буде необхідність сформувати команду у якусь військову частину, наприклад, із механіків-водіїв танків – значить,  будемо з числа осіб, яких ми подивилися, викликати саме тих фахівців, які можуть служити і проходили військову службу саме за цією посадою. Цим відрізняється часткова мобілізація від загальної. Ми будемо спрямовувати тільки тих спеціалістів на комплектування Збройних сил, яких потребує  та чи інша частина”, – пояснив військовий комісар.

 

Теги: