Каноїстка Людмила Лузан, соліст гурту Kalush Олег Псюк та письменник Остап Українець — у списку Forbes “30 до 30” (ФОТОФАКТ)

Автор: Зелінська Тетяна

10 Лис, 2021 10:35

Поділитись публікацією
Каноїстка Людмила Лузан, соліст гурту Kalush Олег Псюк та письменник Остап Українець — у списку Forbes “30 до 30” (ФОТОФАКТ)

Український журнал Forbes опублікував рейтинг «30 до 30». Кандидатів пропонували читачі, експерти та редакція журналу.

Читайте також: Франківка Людмила Лузан у каное-двійці виборола ліцензію на Олімпійські ігри

До рейтингу потрапили двоє вихідців з Прикарпаття, які досягли великих успіхів у своїй сфері у віці до 30-ти років: франківка Людмила Лузан, калушани Олег Псюк та Остап Українець, інформує “Галка”.

Каноїстку Людмилу Лузан відзначили за вагомі досягнення в спорті. Франківка 13 разів підіймалася на п’єдестал великих міжнародних змагань: 5 разів на вищу сходинку, по 4 рази ставала срібною і бронзовою призеркою. Крім двох олімпійських медалей, відзначимо перемогу Людмили на чемпіонаті світу і дві перемоги на чемпіонаті Європи.

Лузан не відповіла на прохання Forbes розповісти про себе та свої життєві принципи.

“Вона трохи замкнута у собі, нічого не розповідає. Але я бачу її ставлення до тренувань та ідеальне виконання плану” – говорить тренер дівчини Микола Мацапура.

До 14 років майбутня чемпіонка світу та призерка Олімпійських ігор з веслування займалася спортивною гімнастикою. Спробувати інший вид спорту Людмила вирішила після чергової травми на тренуванні. Нині має 13 медалей на великих міжнародних змаганнях.

У тому числі срібло та бронза на Олімпіаді в Токіо. Бронзу Лузан здобула в одиночному запливі, а срібну медаль розділила з напарницею Анастасією Четвериковою на дистанції 500 м. За дві перемоги в Токіо спортсменка отримала від держави $135 000. У вересні 2021 року Лузан та Четверікова стали першими в історії цієї дисципліни чемпіонками світу з України у змаганнях на дистанції 500 м.

Серед представників креативної індустрії відзначили фронтмена гурту Kalush.

Олег Псюк виріс у місті Калуш Івано-Франківської області. Підлітком підробляв тяжкою фізичною працею – копав колодязі, допомагав на будівництві та звідусіль чув жарти про своє захоплення музикою. Наприкінці 2019-го його реп-гурт Kalush підписала контракт з американським хіп-хоп-лейблом Def Jam Recordings, що входить до Universal Music Group.

У гурта Kalush є спільні треки із суперзірками української музичної сцени: Крістіною Соловій, Alyona Alyona та «Океаном Ельзи». Дитяча мрія Псюка – фіт з іконою американського хіп-хопу Емінемом.

Головне його досягнення: Зробив так, що люди сприймають якісну музику українською мовою.

До слова, детальніше прочитати про тих, хто попав у рейтинг “30 до 30” на сайті Forbes російською можна без проблем, а якщо перемкнути сайт на українську мову — вимагає підписку.

Письменник та перекладач Остап Українець.

Завдяки мамі, журналістці та телередакторці, Остап Українець практично виріс на телебаченні. Цей досвід, за словами самого письменника, дав йому потужну фору під час роботи з YouTube. Разом із Катериною Дудкою та Євгеном Ліром Українець розвиває освітній канал «Твоя підпільна гуманітарка», який зібрав близько 111 000 передплатників. Інший проєкт – однойменне видавництво.

Українець – автор кількох романів («Малхут», «Канцелярія хрестових походів», «Дискордія»), також перекладав твори Говарда Лавкрафта та Ерін Хантер.

Головне досягнення: Розробка «Гуманітарки».

Плани на 2022 рік: Поставити на ноги видавництво та впоратися з книгами, які зараз працюють.

Головне фото: Федерація каное України