Хто в групі ризику: у Франківську презентували результати дослідження про торгівлю людьми (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

05 Гру, 2023 14:13

Поділитись публікацією
Хто в групі ризику: у Франківську презентували результати дослідження про торгівлю людьми (ФОТО)

5 грудня в Івано-Франківську презентували результати дослідження ризиків та вразливості цільових груп населення до торгівлі людьми та експлуатації під час війни. 

Особливо актуальною проблема торгівлі людьми стала з початком повномасштабного вторгнення, адже чимало українців тікають від російських ракет за кордон. 

Тож задля протидії експлуатації, «БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» спільно з МОМ України, громадськими організаціями та американськими партнерами, організували регіональний круглий стіл, де представили результати дослідження щодо ризиків та вразливості. Про це пише Галка з місця події.

 В опитуванні взяли участь 1675 респондентів, серед яких 831 жінка і 844 чоловіки. Дослідники створили спеціальні репрезентативні групи, куди входили мінімум сто представників тієї чи іншої категорії. Найбільш вразливими до торгівлі людьми вважаються: 

  • ВПО або люди, які проживають на деокупованих територіях;
  • трудові мігранти; 
  • безробітні; 
  • люди, залежні від наркотиків;
  • ЛГБТК+;
  • люди з інвалідністю,
  • учні та випускники професійних технічних навчальних закладів. 

Найпоширенішими ситуаціями, пов’язаною з торгівлею людьми експерти називають: 

  • примус до жебракування;
  • насильна трудова експлуатація;
  • примушення до порнографічних зйомок або залучення до проституції;
  • продаж людей на органи;
  • примус до участі у грабунках, шахрайстві, продажі наркотиків;
  • залучення до збройних формувань;
  • незаконне всиновлення/удочеріння дітей. 

За словами виконавчої директорки БФ “Карітас Івано-Франківськ УГКЦ” Наталії Козакевич, найвищу загрозу потрапляння у ситуації торгівлі людьми відчувають бездомні особи (66%), працівники та працівниці секс-бізнесу (62 %) та люди, які шукають роботу (60%). Адже саме ці категорії найчастіше отримують пропозиції працювати в іншій країні без офіційного трудового договору. 

“З огляду на воєнний стан в Україні, дуже активізувалися ще одна схема – послуги з нелегального перетину державного кордону. У цю пастку найчастіше потрапляють чоловіки, які втікають від мобілізації. Вони шукають шляхи незаконного перетину кордону та йдуть просто в руки торговців. Такі випадки бували і до війни, але війна значно поглибила проблему”, – розповідає Наталія Козакевич. 

Козакевич також пригадала, що кілька років тому в Івано-Франківську діяла масштабна схема сексуальної експлуатації: 

“Була злочинна група чоловіків і жінок, які знайомилися на дискотеках зі студентами. Вони формували з ними спочатку дружні, а потім й інтимні відносини. Інтим вони знімали й цим відео шантажували людей. До того ж студентам пропонували різноманітні наркотики, щоб розслабити та позбавити контролю над своєю поведінкою”.

Найкращим засобом убезпечити себе і близьких від загрози трудової чи сексуальної експлуатації, вважає Козакевич, є проінформованість щодо типів афер і правил безпеки: 

“72% з опитаних по Україні є проінформовані, що торгівля людьми існує, трапляється в Україні та що такі випадки неприпустимі. Це хороший показник, який свідчить, що люди усвідомлюють загрозу” 

Найбільш обізнані у тему торгівлі людьми є представники ЛГБТК+ (94%), працівники/працівниці секс-бізнесу (88%) та люди, залежні від наркотиків. 

 

 

 

 

Читайте також: Аби відволікти від переживань і клопотів: у Франківську влаштували свято для мам і дітей (ФОТО)