Медреформа, електронний щоденник і мости “своїми руками”: франківцям презентували найкращі практики прикарпатських ОТГ

Автор: Застава Максим

15 Сер, 2019 12:01

Поділитись публікацією
Медреформа, електронний щоденник і мости “своїми руками”: франківцям презентували найкращі практики прикарпатських ОТГ

15 серпня в Івано-Франківському Центрі розвитку місцевого самоврядування три прикарпатські громади розповіли про свої цікаві проєкти та напрацювання.

Читайте також: Наближає перемогу, допомагає ВПО та підтримує ініціативи: як Тепле Місто змінює Франківськ та Україну

За словами директора Івано-Франківського ЦРМС Руслана Панасюка, будь-яка реформа починається з пілотних проєктів і від їх успіху залежить багато у створенні практик, що поступово можуть стати нормою.

“ЦРМС поширює такі найкращі практики, щоб прогресивні рішення були доступними для якомога більшої кількості громад. Сьогодні з нами люди, які роблять зміни і готові поділитися своїм досвідом”, – каже Панасюк, інформує “Галка”.

Тлумацька ОТГ презентувала найкращу практику впровадження медреформи. Створений у 2017 році з нуля Центр первинної медичної допомоги за два роки показав таку якість надання послуг, що залучив на обслуговування 8 сіл, які не входять у громаду, і не закрив жодного сільського ФАПу.

“Зараз наш Центр обслуговує понад 19 тисяч пацієнтів за укладеними деклараціями, з них більше 10% – з-за меж громади. Завдяки співпраці з НСЗУ ми отримали досить великі кошти. До прикладу, в 2019 році – це майже 6 мільйонів гривень. Поступово закуповуємо необхідне обладнання і медикаменти, маємо три автомобілі. Це все стало можливим завдяки командній роботі. Звичайно, не все так просто, є і труднощі в роботі. Але ми бачимо, куди розвиватися, і намагаємося робити все від нас залежне”, – каже керівниця Тлумацького Центру ПМД Оксана Мельник.

Представниця Рожнівської громади, директорка Хімчинського ліцею Валентина Розвадовська презентувала цікаву освітню практику – впровадження “Електронного щоденника” в навчальному закладі.

“До цієї думки нас підштовхнула необхідність якось комунікувати з батьками наших учнів, великий відсоток яких багато часу не бачать своїх дітей і відповідно не можуть контролювати їхню успішність. Ми спробували поекспериментувати й запровадити електронний щоденник у двох класах. Батькам і дітям сподобалося. Згодом – ще у чотирьох. А з 1 вересня цього року система запрацює вже у всіх класах ліцею”, – каже Розвадовська.

Очільниця ліцею зазначила, що в усі класи поступово закупили по одному ноутбуку, щоб вчитель міг поставити оцінки одразу після уроку.

“До речі, сама програма для ведення електронного щоденника в мінімальному обсязі є безкоштовною. Окрім оцінок там можна побачити і домашнє завдання, а також прочитати коментар вчителя”, – додає Валентина Розвадовська.

Голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович розповідає, що будують і ремонтують інфраструктурні об’єкти всі громади, але в Ланчинській до цього процесу прямо залучені зацікавлені мешканці. Там своїми силами за два роки збудували два мости через річку Прут, які вирішили проблему доступності.

“Коштів завжди бракуватиме, але якщо це потрібно людям, і якщо з ними говорити, то вони теж долучаються до спільної роботи. Минулого року ми фактично збудували 17-метровий міст через Прут. Громада закупила матеріали та організувала технічний нагляд, експертизу, а люди самі долучилися до будівництва. Зекономили кількасот тисяч гривень. А цьогоріч ще й перебудували старий дерев’яний пішохідний підвісний міст довжиною майже в 100 м”, – каже Володимир Попович.