Міська рада відсудила право вирішувати долю літнього майданчика на вулиці Страчених націоналістів

Автор: Вадим Войтик

22 Жов, 2014 09:54

Міська рада відсудила право вирішувати долю літнього майданчика на вулиці Страчених націоналістів

Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради виграв судовий спір за право вирішувати долю літнього торгового майданчика, встановленого на вулиці Страчених націоналістів. Про це йдеться в постанові Вищого господарського суду України, яка розміщена на сайті Єдиного реєстру судових рішень.

Читайте також: Рада не підтримала оновлену програму дій Кабміну. Як голосували прикарпатські нардепи

До цього, як вже повідомляла Галка, Львівський апеляційний господарський суд визнав погодженим розміщення та облаштування літнього торгового майданчика по вул. Страчених, поруч лоббі-бару «Цимес» в Івано-Франківську. Раніше відповідне рішення відмовився ухвалювати виконавчий комітет.

Головним аргументом для суду став той факт, що «виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, фактично, ухилився від виконання передбачених Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні“ своїх обов’язків, не визначившись шляхом голосування відносно питання надання чи відмови у наданні Позивачу погодження на розміщення літнього торгового майданчика поруч лоббі-бару «Цимес» по АДРЕСА_2, і тим самим позбавив Позивача конституційного права на захист свого порушеного  права у спосіб судового оскарження рішення органу місцевого самоврядування».

Натомість Вищий господарський суд України постановив, що “питання погодження розміщення об’єкту торгівлі належить виключно до компетенції виконкому, який в межах наданих йому повноважень може учиняти дії пов’язані з погодженням.

Ухвалюючи судові рішення, попередні судові інстанції вийшли за межі наданих їм повноважень, оскільки задоволення позову в обраний спосіб потягло за собою підміну законних функцій державних органів та суперечить публічному порядку“.

Таким чином в постанові зазначено, що суди не можуть підміняти собою компетентні владні органи, наділені відповідними повноваженнями, та відправив справу на новий розгляд в суд першої інстанції.

Як відомо, останніми роками встановилась практика, коли рішеннями судів виділялись земельні ділянки, продовжувались договори оренди та встановлювались інші юридично значущі факти.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...