Ми будемо бити на сполох: зʼявилися попередні результати дослідження чорного снігу з Бурштина

Автор: Зелінська Тетяна

21 Гру, 2021 12:45

Поділитись публікацією
Ми будемо бити на сполох: зʼявилися попередні результати дослідження чорного снігу з Бурштина

Як писала “Галка” раніше, у Галичі та околицях 16 грудня почорнів сніг. Місцеві пов’язують це з викидами від ДТЕК Бурштинської ТЕС (ФОТО).

Депутатка облради та жителька Галича Аріна Сивак розповіла “Галці”, що того ж дня, вона звернулася до Держпродспоживслужби та екоінспекції в області, аби ті зробили аналізи темного снігу. Була створена тимчасова виїзна комісія з представників Держпродспоживслужби, екоінспекції, представників громади та міської ради. Фахівці взяли проби чорного снігу.

“Сьогодні до кінця дня ми отримаємо офіційні результати. Але на даний момент Держпродспоживслужба дала нам таку відповідь… Є такий показник “визначення забарвлення” – максимальний допустимий його вміст 20 і менше. Результати дослідження показали, що його 30″, – каже Сивак.

У місті Галич на виїзді з міста в пробах талої води встановлено невідповідність за фізико-хімічними дослідженнями по визначенню забарвленості – 25-30 при нормі 20, через виявлення твердих нерозчинних речовин темно-сірого кольору.

“Ще є перевищення ртуті, але вона випала в сніг, а сніг розтанув і це попадає в ґрунт, а коли воно в ґрунті, то воно на межі норми. І вони не можуть це привʼязати, що це якась біда, але воно ж випадає кожен день. Потрапляє в легені, у воду, в ґрунт, відповідно ця доза накопичується і збільшується. Ртуть і тяжкі метали призводять до серцевих захворювань, бронхіальних астм, онкозахворювань і так далі”, – говорить депутатка.

Вона також додала, що премʼєр-міністр Денис Шмигаль доручив т.в.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслану Стрільцю надати звіт про роботу Бурштинської ТЕС. Всі результати згодом опублікують.

“Бурштинська ТЕС порушує законодавство, не дотримується відповідних екологічних норм, які їм встановлює міністерство. Ми будемо з цим рухатися й бити на сполох. Взагалі в ідеї, аби про це говорили в Європі. Одне німецьке видання вже написало про це, і я думаю, що історія буде набирати обертів далі, поки Бурштинська ТЕС та ДТЕК не повернуть свою діяльність до відповідних екологічних норм”.

Нагадаємо, що в Бурштинській ТЕС відкидають причетність до “чорного снігу” в Галичі.

Згодом очікуйте на “Галці” детальніший звіт щодо аналізів чорного снігу з околиць Галича.