На Алеї видатних франківців урочисто відкрили відзнаку оунівцю Михайлові Мулику (ФОТО)

Автор: Турій Роман

07 Тра, 2021 14:37

Поділитись публікацією
На Алеї видатних франківців урочисто відкрили відзнаку оунівцю Михайлові Мулику (ФОТО)

Сьомого травня в Івано-Франківську на Алеї слави по вулиці Шевченка відкрили пам’ятний знак почесному громадянинові міста, оунівцю Михайлові Мулику.

Читайте також: Почую кожного: кому і скільки роздається матеріальна допомога коштом бюджету Івано-Франківська

Міський голова Руслан Марцінків каже – довго думали, як відзначити день міста, і прийняли рішення підтримати ті заходи, які вже є для Івано-Франківська звичними. Одне з таких – відкриття анотаційних таблиць та пам’ятних знаків на Алеї слави, пише «Галка».

«Ми сьогодні відкриваємо пам’ятну таблицю Михайлові Мулику. Символічно, що вона знаходиться недалеко від помешкання, де він жив. Я пригадую, як він був на відкритті пам’ятних таблиць іншим видатним франківцям, а сьогодні ми вшановуємо його. Направду, герої посеред нас. Пан Михайло – видатна людина. Вічна йому пам‘ять!», – зазначив мер.

Народна депутатка України Оксана Савчук зауважила, що Михайло Мулик знав ціну гімну України, який лунає кожного ранку з радіо.

«Пан Михайло був міцний духом і своїм патріотизмом, а також веселий та організований», – додала Савчук.

Після урочистого відкриття пам’ятної відзнаки її освятив отець Роман Терлецький:

«Мій дідусь теж Михайло і теж учасник визвольних війн і дивізії «Галичина». Нехай наші дідусі з небес допоможуть нам зберегти в серцях любов до України».

Нагадаємо, міська рада просила посмертно присвоїти Мулику звання Героя України, а Верховна Рада більшістю підтримала такий же запит Оксани Савчук. Президент Зеленський зазначив, що не присвоїть Михайлові Мулику Героя України, бо його про це не просили уповноважені органи.

Довідково. Михайло Мулик народився 28 жовтня 1920 року, в селі Горожанка Тернопільської області. З 1937 року був членом ОУН. За завданням організації вступив до лав української дивізії “Галичина” у листопаді 1943-го.

Брав участь в бою під Бродами, потрапив в полон. Засуджений на 10 років позбавлення волі (2 роки Луб’янки, вісім років таборів) та на 5 років позбавлення прав.

В кінці 50-х років повернувся із заслання та оселився в Івано-Франківську (тоді Станіслав). Зі здобуттям незалежності в 1992 році разом із бойовим побратимом заснували братство колишніх вояків Української дивізії УНА. Помер Михайло Мулик 25 січня 2020 року.