На Франківщині відкрили прихистки для людей, які пережили дискримінацію чи насилля

Автор: Єва Жасминова

24 Лип, 2022 16:57

Поділитись публікацією
На Франківщині відкрили прихистки для людей, які пережили дискримінацію чи насилля

18 липня в рамках реалізації проєкту “Мобілізація суспільства для подолання стигми, дискримінації та протидії насильству щодо людей які живуть з ВІЛ та представників КГ”, мережа організацій «Елеос-Україна» відкрила 2 шелтери для постраждалих від насильства, дискримінації та військової агресії.

Тимчасові прихистки для людей, які потребують захисту та підтримки відкрились у двох областях на заході країни – це Івано-Франківська та Чернівецька області (З огляду на безпеку мешканців не поширюємо інформацію про локацію прихистків).

Загалом проєкт передбачає відкриття трьох шелтерів – в одному з них ще тривають будівельні роботи. Він вже незабаром відкриється у Рівненській області.

Реалізація цього проєкту здійснюється через Мережу БО “100% ЖИТТЯ Мережа ЛЖВ” та фінансується Глобальним Фондом.

Ці шелтери – це безпечні місця з комфортними умовами для тимчасового проживання, які зможуть одночасно прийняти до 100 людей. В шелтерах працюють соціальні працівники, які пройшли спеціалізоване навчання та психологи, які надають соціальний супровід та підтримку людям, що проживатимуть у шелтері. Клієнти зможуть також отримати юридичну та гуманітарну допомогу. Особливу увагу приділяють уразливим спільнотам, а також планують відкрити шелтер для жінок, які постраждали від сексуального насильства з боку російських військових вже на початку осені.

Очільники двох шелтерів, які вже відкрили свої двері для тих, кому немає куди йти – священики Православної Церкви України.

У цей нелегкий час для нашої країни вони взяли на себе відповідальність та керуватимуть тимчасовими прихистками. Один із них – це Отець Микола Горгула сам є переселенцем з Донбасу. Очільник шелтеру у Чернівцях Отець Дмитро Шора з 2016 року допомагав військовим та здійснював служіння на передовій як капелан.

«Нас підтримують місцеві громади, а також органи державної влади такі як: Національна поліція та представники соціальних служб, з якими ми підписали меморандум про співпрацю, чим засвідчили наше непохитне прагнення захищати в рамках закону права уразливих спільнот та тих, хто постраждав від насильствач.

Ми віримо, що піклування один про одного, любов та щирість – це те, що може допомогти людям одужати та повернутися до життя та сподіваємося, що соціальне служіння, яке здійснює мережа Елеос-Україна буде корисним для всього суспільства».