На Прикарпатті більше 26 тисяч громадянам надано правові послуги у бюро правової допомоги (ФОТО)

Автор: Сидорчук Василь

04 Sep, 2018 09:46

Поділитись публікацією
На Прикарпатті більше 26 тисяч громадянам надано правові послуги у бюро правової допомоги (ФОТО)

3 вересня на прес-конференції  «Правова допомога поруч»  фахівці центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Прикарпаття прозвітували про дворічну роботу 15-ти бюро правової допомоги.

Читайте також: Юний франківець здобув золото на чемпіонаті України з плавання (ФОТО)

1 вересня 2016 року у малих містах та селищах по всій Україні утворені бюро правової допомоги. Їх поява – це своєрідна відповідь на сучасні виклики та реальні потреби кожного, хто цього потребує, де правова допомога максимально наближена до людей.

«Мережа з 15 активних точок доступу до правової допомоги охопила всі райони Івано-Франківської області, що значно покращило та створило рівні можливості для захисту своїх прав як мешканцям віддалених населених пунктів, так і представникам вразливих категорій громадян», ˗ зазначив у вступному слові в.о. директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області Володимир Ковальчук.

У ході прес-конференції фахівці місцевих центрів та бюро правової допомоги розказали про результати дворічної роботи, поділилися здобутками, кращими практиками та планами на майбутнє.

«Кожен представник бюро правової допомоги пройшов непростий шлях становлення системи БПД в районах. Адже, довіра суспільства – це основний показник нашої роботи», ˗ сказала начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Івано-Франківського місцевого центру з надання БВПД Марія Коляджин.

Начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання БППД Коломийського місцевого центру з надання БВПД Вікторія Смерек розповіла, що працює з початку утворення місцевих центрів 2015 року, брала активну участь в інформаційних заходах щодо відкриття бюро правової допомоги.

Начальник Косівського бюро правової допомоги Сніжана Никифорак розказала, що бюро, створене у невеличкому місті, районному центрі, стало основним орієнтиром, правовою підтримкою та допомогою для людей. Громадяни з легкістю отримують кваліфіковані юридичні консультації, захищають свої інтереси у суді за участю адвоката або працівника бюро правової допомоги, приймають участь у тренінгах правового характеру.

Начальник відділу правової інформації та консультації Калуського міського центру з надання БВПД Ольга Жиркова, начальники Долинського Галина Стефанишин та Богодчанського бюро правової допомоги Володимир Стасів наголосили на співпраці із органами державної влади та органами місцевого самоврядування, об’єднаннями територіальних громад. Жителі віддалених сіл отримують правову допомогу підчас виїздів працівників бюро на місця. Особи з обмеженими фізичними можливостями користуються адресною правовою допомогою: фахівці бюро періодично здійснюють виїзд до осіб додому. Із вразливими категоріями громадян, у тому числі учасниками бойових дій, внутрішньо переміщеними особами, проводяться зустрічі з метою повідомлення про їхні права та врегулювання правових питань. У бюро правової допомоги кожен може отримати доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції. Це особливо актуально для мешканців сіл та селищ, адже не у кожного є доступ до мережі Інтернет.

За два роки роботи фахівці 15 бюро правової допомоги в Івано-Франківській області надали консультації 26291 особам. Це свідчить про те, що люди потребують безоплатної правової допомоги та довіряють системі.

Станом на 30 серпня 2018 року опрацьовано 8935 звернень клієнтів системи БПД. Отримати фахові юридичні консультації мешканці Прикарпаття можуть і під час роботи мобільних чи дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги. За 2 роки фахівці бюро здійснили виїзди 837 мобільних та забезпечили роботу 55 дистанційних пунктів доступу до системи БПД, де 5534 особи отримали правову допомогу. Фахівцями бюро правової допомоги за цей час проведено 1257 правопросвітницьких заходів, зокрема і в рамках всеукраїнського проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

І все ж таки найголовнішою цінністю бюро є забезпечення доступу громадян до правосуддя. Велика кількість осіб звертаються до бюро з проханням захистити їхні права у суді. Участь адвокатів, які працюють у системі правової допомоги та працівників бюро у судових засіданнях забезпечують виконання однієї з основних конституційних гарантій – права на захист. Саме із функціонуванням бюро правової допомоги право на захист стало гарантією, що діє на практиці.

На зустрічі були присутні представники Спеціальної моніторингової місії в Україні Організації з безпеки та співробітництва в Європі, а саме спостерігачі Девід Вульф та Доріл Фазлі з перекладачем Анатолієм Козаком. Вони подякували за запрошення на зустріч. Вони приємно здивовані, який великий об’єм роботи робиться, надаючи безоплатну правову допомогу. І це важливо, оскільки основним завданням організації ОБСЄ є моніторинг доступу до правосуддя. Вони сподіваються на швидку зустріч у місцевих центрах Коломиї та Калуші.