“На Прикарпатті потенційні кандидати у президенти розгорнули передчасну саморекламу”, – ОПОРА (ФОТО)

Автор: Застава Максим

27 Гру, 2018 12:54

Поділитись публікацією
“На Прикарпатті потенційні кандидати у президенти розгорнули передчасну саморекламу”, – ОПОРА (ФОТО)

Як відомо, 31 березня 2019 року в Україні пройдуть президентські вибори.

Не пізніше 30 грудня поточного року ЦВК дасть оголошення про початок виборчого процесу. Однак, за даними неурядової всеукраїнської організації громадського контролю “ОПОРА”, в Івано-Франківській області вже спостерігається певна активність потенційних кандидатів у президенти. Про це йшлося у четвер, 27 грудня, під час прес-конференції за участі представників вказаної організації, інформує “Галка“.

Протягом грудня в Івано-Франківськ та область завітали троє потенційних кандидатів на посаду президента України. Йдеться про народного депутата Руслана Кошулинського, який цього місяця вже двічі гостював у місті, діючого очільника країни Петра Порошенка та мера Львова Андрія Садового. Останній відвідав ІІІ міжрегіональний форум “Кооперація: інструмент наступу”, який проводили у Коломиї.

Нагадаємо, у листопаді в Івано-Франківськ завітала лідерка ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко. Того ж місяця, у межах презентації програми інклюзивної освіти, в області перебувала дружина президента України Марина Порошенко.

Також в “ОПОРІ” зафіксували активне використання зовнішньої реклами – бігборди, листівки тощо. Найактивнішими на Франківщині є Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко, Олег Ляшко, Руслан Колулинський, Олександр Шевченко тощо.

“Передчасна агітаційна діяльність потенційних кандидатів у президенти надає конкурентну перевагу над тими, хто почне агітацію у дозволений законом період”, -пояснює Богдан Морикіт, координатор громадського спостереження ОПОРИ за вибори в Івано-Франківській області.

Мова йде про частину 1 статті 57 ЗУ “Про вибори Президента України”, в якій зазначено, передвиборча агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації ЦВК.

Спостерігачі також знаходять у ЗМІ політичну рекламу. Згідно зі законодавством, такі статті мають обов’язково позначатися спеціальними примітками.

Крім того, протягом вересня-грудня зафіксовано 27 випадків “чорного піару” проти потенційних кандидатів. Так, у листопаді в Івано-Франківську з’явилися листівки із ознаками “чорного піару”. Листівки із написом “у кожного свій патріарх і своя церква-матір були розклеєні на автобусних зупинках і стовпчиках для реклами.

Також потенційні кандидати використовують, так звану, технологію “політичної благодійності”. Протягом вересня-грудня благодійну діяльність області проводили: громадська організація “Солідарна молодь Франківщини” (політична партія “БПП “Солідарність”), ГО “Файнв ябка 57”, одним із засновників якої є голова обласної організації “Об’єднання Самопоміч” Богдан Станіславський, обласна організація “Громадського руху “Народний контроль”, благодійна організація “БФ “Фонд Олександра Шевченка – Новий Івано-Франківськ”. В “ОПОРІ” пояснюють, після старту виборчої кампанії, такі дії можуть розцінюватися як такі, що мають ознаки підкупу виборців.

“Усе вищевказане можна вважати фальстрартом. Агітаційний фальстарт не порушує виборче законодавство, але ОПОРА це класифікує як порушення принципу чесної конкурентної роботи”, – підсумував Морикіт.