На трьох залізничних станціях Прикарпаття патрулюватимуть прикордонники

Автор: Застава Максим

06 Чер, 2024 12:08

Поділитись публікацією
На трьох залізничних станціях Прикарпаття патрулюватимуть прикордонники

З початку літа прикордонники посилюють охорону кордону у популярних туристичних районах Івано-Франківської області.

Читайте також: Розганяється до 50 км/год: ДПСУ через ведмедів застерігає від прогулянок високогір’ям (ВІДЕО)

Про це повідомив Костянтин Ліснік, пресофіцер Чернівецького прикордонного загону, пише “Галка” з посиланням на медіаагентство АСС.

Йдеться про залізничні станції у Ворохті, Татарові й Вороненці.

“Це пов’язано з тим, що чимало правопорушників маскуються під туристів, і під наміром відвідати Говерлу чи інші туристичні місця, далі намагаються незаконно перетнути кордон. Сьогодні на вказані станції щоденно прибуває чимало пасажирських потягів з різних регіонів України. Тому ми посилено контролюємо ці ділянки”, – пояснює Ліснік.

Прикордонники перевіряють документи й транспорт громадян, підстави перебування людини у прикордонних районах. У разі відсутності документів охоронці кордону можуть звернутися до відповідних реєстрів.

Як відзначають у ДПСУ, наразі люди не зовсім адекватно сприймають появу прикордонників та їхню роботу. 

“Наша основна мета – це виявити порушників кордону. Для людей, які не мають проблем з законом, ця перевірка триватиме одну хвилину.  Закликаємо громадян з лояльністю ставитися до роботи прикордонників та дотримуватися законодавства”, – підсумував Ліснік.

До речі, з березня 2024 року Державна прикордонна служба розпочала видачу документів, які дають право перебувати у прикордонній смузі завширшки п’ять кілометрів від лінії державного кордону.

Водночас отримувати дозвіл не потрібно:

  • особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою перетину; державного кордону в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон;
  • водіям вантажних автомобілів та супроводжуючим їх особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою здійснення мультимодального перевезення;
  • особам, рух яких починається та закінчується за межами прикордонної смуги, що рухаються автомобільним транспортом автомобільними дорогами загального користування державного значення, залізничним транспортом залізничними шляхами сполучення, частина яких проходить по ділянках місцевості, де встановлено прикордонну смугу, без виконання зупинок, виходу на залізничних станціях у прикордонній смузі.