Наше покликання – рятувати, – легендарна госпітальєрка розповіла у Франківську про свою діяльність під час війни (ФОТО)
20 Бер, 2017 11:48
Сьогодні, 20 березня, в Івано-Франківськ завітала командирка легендарного медичного підрозділу «Госпітальєри» Яна Зінкевич.
Читайте також: У ДУК Правого Сектору "забракували" дві швидкі, які отримали від франківських волонтерів
Мужня дівчина-волонтер організувала один з кращих парамедичних підрозділів, який рятує життя наших бійців під час російсько-української війни. Попри те, що отримала поранення, продовжує допомагати воїнам.
“Не думала, що вдастся вижити. Стараюся бути максимально самостійною, але є люди, які допомагають. Це чудо, що у мене народилася здорова донечка, незважаючи на стан, у якому я була”, – поділилася героїня.
Вона розповіла, що медслужбу створила ще у середині 2016 року. Тоді медична допомога не була організована належним чином.
“Окрім бажання вчитися у медуніверситеті, досвіду не мала. Запросила всіх охочих. З цього все починалося”, – сказала вона.
Щотижня для волонтерів проводять теоретичні та практичні вишколи. Зінкевич наголосила, що служба їхня аполітична. Допомогу надають і цивільним, і військовим. Також рятували сепаратистів.
“Наше покликання – рятувати. Це наш внутрішній обов’язок”, – зауважила волонтерка.
Основна база підрозділу наразі знаходиться у Павлограді. Звідти відправляють допомогу пораненим, яких є понад півтисячі. На жаль, є 80 загиблих. Госпітальєрів з Франківщини є більше 5. Яна назвала їх одними з найкращих та згуртованими.
Жінка висловила сподівання, що їхній підрозділ легалізують. Наразі центральна влада цьому не сприяє.
“Допомоги надзвичайно мало. Є потреба у тактичних засобах надання меддопомоги, наприклад, джгутах. Ми є на гарячих позиціях, тому часто руйнується транспорт”, – зауважила волонтерка.
Також Яна мріє облаштувати реабілітаційний центр в Україні.
Госпітальєрці вручили теплу іграшку, прототипом якої вона стала. А франківські студенти училища №3 виготовили для героїні іменні тарілки з дерева. Також сьогодні Яна зустрінеться зі студентами-медиками та лікарями. Говоритимуть про важливість надання допомоги воїнам не тільки на фронті, а й вдома.