Не підготувався: на Надвірнянщині турист не міг повернутися до місця проживання, бо розлилася річка (ФОТО)

Автор: Застава Максим

12 Jun, 2022 12:08

Поділитись публікацією
Не підготувався: на Надвірнянщині турист не міг повернутися до місця проживання, бо розлилася річка (ФОТО)

У ніч на 12 червня турист з Чернігова не міг повернутися з лісу до тимчасового місця проживання, бо розлилася річка.

Як повідомляють в обласній ДСНС, чоловік вирушив до лісового масиву неподалік села Бистриця Надвірнянського району, та через підйом рівня води в р. Бистриця-Надвірнянська не міг перейти річку, щоб повернутись до тимчасового місця проживання.

Для допомоги туристу задіяли п’ятьох рятувальників міста Яремче, які о 06:00 знайшли та перевели чоловіка по обхідному маршруту через місток, який знаходився на відстані 200 м від туриста, але зважаючи на погану підготовку до подорожі, а саме не планування маршруту та нехтуючи штормовими попередженнями для допомоги довелося залучати рятувальників.

Головне управління ДСНС в області неодноразово на своїх соціальних сторінках, інформаційних листівках звертається до любителів подорожі в гірську місцевість бути вкрай уважними особливо в період затяжних дощів. Такі періоди є характерними для всього літнього періоду.

“Струмки та потоки розбухають так, що переступивши до дощу непомітний гірський потічок на маршруті, Ви, повертаючись під час чи після дощу, зустрінете гірський шалений потік з гуркотом каміння і брудною неприємною коричневою водною масою. Переправитись через нього не завжди можливо. Гори помилок не пробачають особливо новачкам.

Тож вкотре застерігаємо, що наразі діє штормове попередження, а саме грозові дощі, тому просимо утриматися від виходів у високогір’я. Також не варто забувати, що на території Івано-Франківської області триває комендантська година, в такий період варто утримуватись від різного роду подорожей”, – йдеться у повідомленні.