Німці презентують нову транспортну концепцію Івано-Франківська (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

17 Лют, 2015 11:57

Поділитись публікацією
Німці презентують нову транспортну концепцію Івано-Франківська (ФОТО)

У міськвиконкомі 17 лютого розпочалася презентація транспортної концепції Івано-Франківська. Її розробили спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), німецькими компаніями транспортного планування DREBERIS та PTV у рамках програми „Develop-GreenCities”.

Читайте також: До кінця війни тарифи на транспорт не піднімуть, - Смушак (ВІДЕО)

Програма створена Німецьким Федеральним Міністерством економічної співпраці та Німецьким товариством міжнародного співробітництва. Ці організації співфінансують проект.

Концепція – це документ, який окреслює цілі міста та засоби їх досягнення. Це дасть можливість удосконалити схему руху транспорту в Івано-Франківську, запровадити модель сталого розвитку , що дозволить комфортніше почуватися мешканцям. Вона несе позитив в екологічному плані: зменшення кількості автомобілів і, відтак, заторів, зниження викидів шкідливих речовин і рівня шуму. Кожні 5 років цю концепцію слід оновлювати та розширювати.

«Ця концепція – це дорожня карта, яка покаже, куди рухається наше місто. Всі ми любимо Івано-Франківськ і хочемо, щоб воно стало містом мрії.  Багато речей, які робляться у місті,  не відповідають тим стандартам, які є в розвинених країнах. Наприклад, організація паркомісць, пішохідних зон. У всіх цивілізованих містах забирають автомобілі з центру міста, роблять для власників машин некомфортні умови, щоб вони не заїжджали в центр», – зауважив Михайло Смушак, директор Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку.

Зокрема, у рамках концепції, розроблена транспортна модель, схема велосипедного руху, менеджмент паркування, а також система інформування пасажирів громадського транспорту.

«Наш проект ми назвали «Івано-Франківськ мобільний», оскільки ми хочемо сприяти мобільності мешканців міста. Його метою є запровадження сучасних методів мобільності. В центрі планування є людина», – зазначив Стефан Вегерт, консультант компанії DREBERIS.

У створенні концепції враховані фактори впливу на мобільність у місті: демографічні зміни, питання безпеки руху, екології, рентабельності й ефективності транспортних споруд, економічний розвиток населення. Враховували вимоги туристичних потоків та обмеження від історичної забудови.

Особливості концепції – сприяння розвитку громадського транспорту, пішохідного та велосипедного руху, розвиток мобільності людей з обмеженими фізичними можливостями. На думку розробників, на першому плані не повинні бути приватні автомобілі, а мешканці міста і їхні потреби.