П’ять ключових тез щорічного послання Президента України

Автор: Вадим Войтик

05 Чер, 2015 08:35

П’ять ключових тез щорічного послання Президента України

У четвер, 4 червня президент Петро Порошенко виступив перед парламентом із щорічним посланням. Виступ тривав більше години. “Галка” наводить п’ять ключових тез виступу:

Читайте також: Порошенко і Зеленський вже проголосували на виборах (ФОТО)

1. Порошенко незадоволений урядом, Верховною Радою і своєю роботою.

“Мене часто запитують, чи задоволений я роботою уряду. Ні. Чи задоволений я роботою Верховної Ради. Очевидно, теж ні. Скажу більше: я не задоволений і своєю роботою. Ніхто мене не критикує більше, ніж я сам”, – заявив президент.

2. Президент не підтримує заклики перенести дату місцевих виборів і вимагає прийняти новий виборчий закон.

“Дивно, що досі є люди, які вважають допустимою відстрочку виборів. У нашій історії таке вже траплялося, але я вам гарантую, більше не повториться”, – сказав Порошенко.

“Раніше – будь ласка, це світова практика. Пізніше – не можна. Ви в Європі, і в світі такого не бачили. Дата голосування визначена Конституцією”, – додав він.

Президент сподівається, що Рада встигне ухвалити новий закон про місцеві вибори. “Єдине, чого я від вас чекаю, мої дорогі партнери, це новий закон про місцеві вибори за відкритими списками”, – сказав Порошенко.

3. Президент виступив за фінансування політичних партій з держбюджету.

За його словами, це допоможе деоліграхізаціі української політики – партії не будуть залежні від бізнесменів. Порошенко заявив, що фінансування партій з держбюджету пріоритетно навіть в поточній складній економічній ситуації.

“Як би складно нам сьогодні не було, ці витрати я вважаю пріоритетними … Партії повинні залежати тільки від виборців, і державне фінансування – це умова такої незалежності … І я розраховую на підтримку парламенту в цьому питанні”, – заявив Порошенко.

4. Президент закликав Кабмін проіндексувати зарплати і пенсії українців з урахуванням інфляції.

“Ми вже отримали невеликі додаткові надходження до бюджету, частково інфляційного походження, частково завдяки детінізації. Прошу Уряд прискорити хоча б на кілька місяців … можливу індексацію зарплат і пенсій”, – сказав він. При цьому він закликав переглядати параметри бюджету обережно і без популізму, щоб спровокувати гіперінфляцію.

5. Для боротьби з корупцією Порошенко запропонував прийняти закон про провокації хабара.

“Я все більше за замислююся про провокації хабара. Це коли спеціально мотивовані люди перевіряють чиновника на схильність брати [хабар]”, – розповів він депутатам у своєму щорічному посланні.

Порошенко визнав, що це досить спірна норма, але президент вважає, що якщо чиновник буде знати, що його можуть зловити таким чином, він буде менше брати хабарі.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...