П’ять ключових тез щорічного послання Президента України

Автор: Вадим Войтик

05 Чер, 2015 08:35

Поділитись публікацією
П’ять ключових тез щорічного послання Президента України

У четвер, 4 червня президент Петро Порошенко виступив перед парламентом із щорічним посланням. Виступ тривав більше години. “Галка” наводить п’ять ключових тез виступу:

Читайте також: Волонтери презентували для передачі на фронт бойового евакуаційного робота (ФОТО, ВІДЕО)

1. Порошенко незадоволений урядом, Верховною Радою і своєю роботою.

“Мене часто запитують, чи задоволений я роботою уряду. Ні. Чи задоволений я роботою Верховної Ради. Очевидно, теж ні. Скажу більше: я не задоволений і своєю роботою. Ніхто мене не критикує більше, ніж я сам”, – заявив президент.

2. Президент не підтримує заклики перенести дату місцевих виборів і вимагає прийняти новий виборчий закон.

“Дивно, що досі є люди, які вважають допустимою відстрочку виборів. У нашій історії таке вже траплялося, але я вам гарантую, більше не повториться”, – сказав Порошенко.

“Раніше – будь ласка, це світова практика. Пізніше – не можна. Ви в Європі, і в світі такого не бачили. Дата голосування визначена Конституцією”, – додав він.

Президент сподівається, що Рада встигне ухвалити новий закон про місцеві вибори. “Єдине, чого я від вас чекаю, мої дорогі партнери, це новий закон про місцеві вибори за відкритими списками”, – сказав Порошенко.

3. Президент виступив за фінансування політичних партій з держбюджету.

За його словами, це допоможе деоліграхізаціі української політики – партії не будуть залежні від бізнесменів. Порошенко заявив, що фінансування партій з держбюджету пріоритетно навіть в поточній складній економічній ситуації.

“Як би складно нам сьогодні не було, ці витрати я вважаю пріоритетними … Партії повинні залежати тільки від виборців, і державне фінансування – це умова такої незалежності … І я розраховую на підтримку парламенту в цьому питанні”, – заявив Порошенко.

4. Президент закликав Кабмін проіндексувати зарплати і пенсії українців з урахуванням інфляції.

“Ми вже отримали невеликі додаткові надходження до бюджету, частково інфляційного походження, частково завдяки детінізації. Прошу Уряд прискорити хоча б на кілька місяців … можливу індексацію зарплат і пенсій”, – сказав він. При цьому він закликав переглядати параметри бюджету обережно і без популізму, щоб спровокувати гіперінфляцію.

5. Для боротьби з корупцією Порошенко запропонував прийняти закон про провокації хабара.

“Я все більше за замислююся про провокації хабара. Це коли спеціально мотивовані люди перевіряють чиновника на схильність брати [хабар]”, – розповів він депутатам у своєму щорічному посланні.

Порошенко визнав, що це досить спірна норма, але президент вважає, що якщо чиновник буде знати, що його можуть зловити таким чином, він буде менше брати хабарі.